Jak wybrać dobrą kurtkę puchową?

Jak wybrać dobrą kurtkę puchową?

Zimowa kurtka musi być ciepła, ale oddychająca. Ponadto dobrze jeśli jest wodoodporna, modna i ładnie się prezentuje. Te wszystkie cechy spełniają kurtki puchowe. Można je dziś kupić w większości sklepów odzieżowych. Jednak jak wybrać tą najlepszą? Jak można się spodziewać cena nie jest najlepszym wskaźnikiem. Podpowiadamy na co powinnaś zwrócić uwagę kupując puchówkę dla siebie lub najbliższych.
  1. Wypełnienie
Od tego, co znajduje się w puchowej kurtce zależy to, czy będzie ciepła i ile będzie ważyła. W niektórych kurtkach zamiast puchu używana jest ocieplina poliestrowa. Zaletą takich kurtek jest niższa cena, a wadą – ciężar. W prawdziwych puchówkach wypełnienie wykonane jest z puchu i pierza mieszanych w różnych proporcjach. Im więcej puchu tym kurtka cieplejsza i bardziej sprężysta.
  1. Materiał zewnętrzny
Tkanina, z której uszyta jest kurtka powinna być puchoszczelna i oddychająca. Niezbyt ładnie wygląda kurtka, z której stale wychodzą piórka. Ponadto puchówka musi przepuszczać powietrze, bo to zapewnia komfort noszenia. Dobrze jest jeśli materiał zewnętrzny jest wodoodporny. Zapobiegnie to przemakaniu kurtki. Musisz wiedzieć, że zamoczone pierze traci swoje właściwości cieplne, a wysuszenie go trwa bardzo długo.
  1. Pikowanie
Im cieńsza kurtka, tym gęstsze pikowanie. Zapobiega ono przesuwaniu się puchu. Dzięki temu cała kurtka wypełniona jest równo i tak samo grzeje. Powinnas też wiedzieć, że sposób pikowania ma wpływ nie tylko na właściwości termiczne ale również na wygląd kurtki. Jeśli szwy są poziome, wówczas kurtka może dodać Ci optycznie kilka kilogramów. Kurtki z pikowaniem pionowym lub schodzącym nie powodują takiego efektu.
  1. Fason
W sklepach można dostać bardzo różne kurtki puchowe. Różnią się sposobem szycia, długością, grubością itd. Wybierając kurtkę dla siebie lub bliskich dostosuj fason do swoich potrzeb. Jeśli lubisz nosić spódnice lub sukienki, wybierz płaszczyk do lub za kolana. Jeśli wolisz dżinsy możesz postawić na krótki model kurtki. Dla osób ceniących sobie komfort najlepsze są nieco dłuższe kurki. Kupując puchówke dzieciom postaw na wygodę i wybierz kurtkę sięgającą poniżej pośladków. Będziesz miała pewność, że kurtka nie podniesie się zbyt wysoko i plecy twojej pociechy zawsze będą osłonięte. Kurtki puchowe to nie tylko hit mody obowiązujący w tym roku, ale przede wszystkim bardzo wygodne i ciepłe zimowe okrycie.  Warto o tym pamiętać wybierając się do sklepu po zimowe ubrania dla całej rodziny.   Źródło zdjecia: pixabay.com
Udostępnij artykuł