5 oznak nieprofesjonalnego CV

5 oznak nieprofesjonalnego CV

Jeśli poszukujesz pracy, to jednym z najważniejszych dokumentów jest twoje CV. To na podstawie jego zawartości pracodawca decyduje czy zaprosić Cię na rozmowę. Dlatego też dokument ten musi być dobrze przygotowany. Zobacz jakie błędy najczęściej popełniają osoby starające się o pracę.
Reklama
  1. Nieodpowiedni adres e-mail
Jedną z pierwszych informacji jakie  zauważa osoba czytająca CV są dane kontaktowe. Wśród nich poza adresem zamieszkania i numerem telefonu znajduje się także adres e-mail. Osoba, której mail ma niepoważną formę już w przedbiegach ustawia się na gorszej pozycji. Co bowiem może pomyśleć sobie pracodawca, gdy widzi adres typu: gwiazdka 35 czy mojesloneczko itd. ? Dlatego jeśli masz tego typu adres lepiej załóż nową skrzynkę mailową. Możesz być pewna, że ten prosty zabieg poprawi twoją pozycję startową w wyścigu do wymarzonej pracy.
  1. Literówki
Wydawać by się mogło, że literówka to nic takiego i może zdarzyć się każdemu.
Reklama
Otóż, w przypadku CV, tak nie jest. Każdy, nawet najmniejszy błąd stylistyczny, literówka czy błąd ortograficzny dla pracodawcy oznacza, że nie przykładasz się zbytnio do tego, co robisz. Jeśli bowiem zależy Ci na uzyskaniu pracy w jego firmie, to CV przed złożeniem powinnaś przeczytać kilka razy, aby nie było w nim żadnych błędów.
  1. Dziwne próby wyróżnienia się
Jak wiadomo, dziś trzeba się wyróżnić, by być zauważonym. Nie można jednak przesadzać z tym wyróżnianiem się. Jeśli wyślesz swoje CV jako załącznik do tortu dla pracodawcy, to niekoniecznie będzie to dobrze widziane, nawet jeśli wybierzesz najlepsze ciasto z cukierni.
Reklama
Warto pokazać swoją kreatywność, ale w zakresie jaki może być przyjęty w konkretnej firmie, tak, by nie narazić się na ośmieszenie.
  1. Dużo słów i brak treści
Długie CV nie musi być wcale dobre. Nieważne jest ile liter znajdzie się na papierze, ale co stworzą. Niestety bardzo często w CV brakuje treści. Dlatego zamiast pisać „robiłam to, pracowałam tam” lepiej opisać konkretne działania i ich wyniki. Obecnie wiele firm działa na zasadzie wykonywania projektów, możesz z tego skorzystać i poza wpisaniem pracodawcy, w CV, uwzględnić też swoje sukcesy w realizacji planów, projektów czy działań. To pokaże przyszłemu pracodawcy na czym tak naprawdę się znasz i jaki skutek przynosi Twoja praca.
  1. Ściana tekstu
Przeglądając CV pracodawca musi szybko znaleźć wszystkie informacje, które go interesują. Dlatego nie najlepszym pomysłem jest CV w formie wypracowania. Niewielu osobom chce się czytać cały tekst. Większość z nas woli przejrzeć szybko zagadnienia wypisane w punktach i wyraźnie podzielone na części takie jak np. wykształcenie, miejsca pracy, hobby itp. Stworzenie doskonałego CV nie jest proste, ale jest możliwe. Wystrzegając się wyżej wymienionych błędów masz spore szanse, że przesłana przez Ciebie aplikacja zostanie zauważona.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama