Jak czyścić meble?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak czyścić meble?

Jeśli chcesz utrzymać porządek w domu musisz pamiętać o regularnym ścieraniu kurzu z mebli. Jednak samo odkurzanie nie wystarczy. Co pewien czas meble wymagają dokładniejszego czyszczenia i pielęgnacji, aby mogły cieszyć oko swoim widokiem.

 Codzienna pielęgnacja mebli

Niezależnie od tego z jakiego materiału wykonane są meble musisz pamiętać o tym, aby co kilka dni przetrzeć je miękką szmatką. Najlepiej jeśli będzie ona wykonana z bawełny lub mikrofibry. Musisz zwrócić uwagę na to, aby nie mechaciła się, ponieważ może na meblach pozostawiać białe lub kolorowe niteczki.

Meble okleinowane

Mebele pokryte okleiną najlepiej czyścić wilgotną szmatką. Jeśli pojawią się na nich zabrudzenia, które trudno usunąć możesz do wody dodać trochę płynu do naczyń lub szarego mydła. W przypadku okleinowanych mebli kuchennych warto wyposażyć się w specjalne preparaty odtłuszczające, które ułatwią pozbycie się tłustych zabrudzeń. Ponadto w sklepach dostępne są też chusteczki nawilżone środkiem do czyszczenia mebli lub spraye czyszczące i zapobiegające nowym zabrudzeniom.

Meble drewniane

Czyszczenie i pielęgnacja mebli drewnianych uzależniona jest od tego jak są one zabezpieczone. Meble olejowane lub woskowane należy czyścić wilgotną szmatką. Do ich konserwacji najlepiej wybierać preparaty czyszczące na bazie wosku. Jeśli natomiast meble w twoim domu są bejcowane, możesz je czyścić  wilgotną szmatką i natychmiast wycierać do sucha. W innym wypadku na powierzchni mebli mogą pojawić się plamy.

Meble szklane

Na koniec warto wspomnieć również o meblach posiadających szklane elementy. Szklane blaty, półki czy witryny można oczyścić z kurzu za pomocą miękkiej szmatki. Jeśli pojawiają się tłuste zabrudzenia, wówczas możesz skorzystać z pomocy płynu do naczyń. Co kilka dni do czyszczenia szklanych powierzchni wykorzystaj płyn do szyb. Dzięki niemu szkło będzie pięknie się lśniło.

Utrzymanie mebli w czystości nie zawsze jest łatwe. Czasami wymaga skorzystania ze specjalistycznych środków pielęgnujących, innym razem konieczne jest częste ich czyszczenie i wycieranie. Jeśli jednak wiesz jak zadbać o meble znajdujące się w swoim domu, możesz być pewna, że zawsze będą świetnie się prezentowały.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie