4 pomysły na świąteczne ozdoby

4 pomysły na świąteczne ozdoby

Święta to doskonały czas na wykazanie się pomysłowością w dekorowaniu domu. W tym czasie najważniejszą ozdobą jest oczywiście choinka, jednak warto również pomyśleć o innych dekoracjach, które mogą podkreślić atmosferę świąt. Oto kilka pomysłów na to jak możesz w prosty sposób zmienić swoje mieszkanie.

1. Choinka w wazonie

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na żywą choinkę, to proponujemy stroik z gałązek świerku lub sosny. Świeże gałązki można kupić właściwie w każdej kwiaciarni. Jeśli masz iglaste drzewa w ogrodzie również możesz skorzystać z ich gałązek. Możesz być pewna, że jeśli odetniesz dwie lub trzy nic się nie stanie drzewku. Kiedy już masz przygotowane gałęzie, wstaw je do wazonu. Następnie zawieś na nich małe bombki, malowane szyszki, łańcuchy albo lametę. Wybór dodatków zależy włącznie od Twojej pomysłowości. Całość możesz przyprószyć sztucznym śniegiem w sprayu, który jest dostępny w okresie świątecznym wielu sklepach.

2. Pomarańczowy jeż

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen niezwykłych aromatów. Zapachy choinki i pierników to te najczęściej kojarzone ze świętami, ale nie jedyne. Jeśli chcesz wprowadzić nieco świątecznej woni do swojego mieszkania możesz zrobić to z pomocą świątecznego jeżyka. Wystarczy, że w skórkę średniej wielkości pomarańczy wbijesz goździki. Taka ozdoba z pomarańczy nie tylko wspaniale wygląda, ale również przepięknie pachnie. Możesz położyć ją w miseczce razem z innymi cytrusami, albo ułożyć na kilku gałązkach świerku.

3. Świąteczne świeczniki

Boże Narodzenie nie ma prawa bytu bez świeczek. Najczęściej na polskich stołach goszczą świąteczne świeczki Caritas i bardzo dobrze, bo dzięki ich zakupowi każdy dokłada choć kilka złotych do puli pieniędzy, z której w przyszłości skorzystają dzieci z biedniejszych rodzin. Niemniej jednak poza tą specjalną świeczką warto przygotować również świecące stroiki świąteczne. Jeśli nie chcesz się zbytnio wysilać możesz skorzystać z bardzo prostych patentów. Weź niewielki płaski świecznik i obłóż go wokoło gałązkami świerku. Możesz przymocować do nich niewielką bombkę, kokardkę lub ośnieżyć sztucznym śniegiem. W takim świeczniku równie dobrze prezentują się smukłe i wysokie jak i te bardziej przysadziste świeczki. Jeśli chcesz przygotować niebanalny świecznik na stół możesz włożyć malutką gałązkę iglaka do dużego kieliszka od wina i umieścić koło niej świeczkę. Będzie wyglądała wspaniale.

4. Szopka

Budowanie szopek to domena dzieci. One bardzo lubią układać poszczególne figurki w określonych przez siebie miejscach. W tym roku możecie razem zrobić niepowtarzalną szopkę. Do jej stworzenia możecie wykorzystać figurki kupione w sklepie, wycięte ze specjalnych szablonów albo samodzielnie je wykonać np. ulepić z plasteliny czy modeliny.

Świąteczne szaleństwa

Powyższe propozycje to jedynie niewielka zachęta do tego, abyś w szczególny sposób udekorowała w tym roku swój dom. Oczywiście możesz wszystkie powyższe pomysły dostosować do swoich upodobań i potrzeb. Możesz być pewna, że każda wykonana własnoręcznie ozdoba zdobędzie uznanie Twoich bliskich. Agnieszka
Udostępnij artykuł