Kilka pomysłów na ozdoby choinkowe

Kilka pomysłów na ozdoby choinkowe

Na Polskich świątecznych drzewkach najczęściej można spotkać sznury światełek, bombki i łańcuchy kupione w sklepie. Może jednak w tym roku lepiej postawić na coś nowego. Spróbuj swoją choinkę udekorować własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Poniżej kilka propozycji, które możesz wykonać sama, albo ze swoimi najbliższymi.
Reklama

Drzewko pełne słodyczy

Słodkości na choinkach mają bardzo długą tradycję. Jeśli chcesz, aby Twoje drzewko przypadło do gustu dzieciom i miłośnikom słodyczy to mam dla Ciebie kilka propozycji. Najłatwiejszym sposobem na zdobycie serc słodkimi ozdobami jest zawieszenie na choince cukierków. Wystarczy, że kupisz w sklepie cukierki w papierkach, świąteczne laski, albo czekoladowe figurki, a następnie zawiążesz na nich wstążeczki i powiesisz na choince. Jeśli masz nieco więcej czasu i chęci możesz upiec świąteczne pierniczki, ozdobić je kolorowym lukrem a następnie zawiesić na drzewku. Na gałązkach choinki mogą zawisnąć również orzechy zawinięte w złotko czy jabłka na sznureczkach. Choinka z takimi ozdobami przyciągnie uwagę każdego łakomczucha niezależnie od wieku.

Choinka piękna jak las

Jeśli chcesz Twoja choinka może pokazać całe piękno lasu, wystarczy, że do przystrojenia drzewka wykorzystasz ozdoby naturalne. Na choince doskonale prezentują się szyszki z różnych drzew. Możesz zawiesić tam szyszki w naturalnym kolorze, albo je nieco udekorować. Dobór sposobu dekorowania szyszek zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Możesz pomalować szyszki na wybrany kolor a następnie obsypać je brokatem. Innym sposobem na ozdobienie tych naturalnych bombek jest delikatne zaznaczenie każdej łuski jasną kreską. Taki sposób malowania sprawi, że szyszki będą wyglądały na ośnieżone. Efekt szronu można również uzyskać spryskując szyszki sztucznym śniegiem.
Reklama
Takie leśne ozdoby mogą wspaniale zastąpić wszelkie bombki kupowane w sklepach.

Koronkowe drzewko

Na choince doskonale prezentują się również ozdoby wykonane z koronki. Bombki, aniołki, laleczki czy pastuszkowie to dekoracje, które możesz wykonać własnoręcznie. Musisz jednak pamiętać, że na wykonanie tego rodzaju ozdób potrzeba trochę czasu. Dlatego też warto zacząć szydełkowanie co najmniej kilka tygodni przed przystrajaniem drzewka. Jeśli nie uda Ci wydziergać wielu ozdób choinkowych nie musisz się martwić, takie szydełkowane cudeńka doskonale będą prezentowały się w komplecie z pięknymi bombkami, słodyczami czy ozdobnymi szyszkami. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama