Jak się chronić przed ewentualnymi odmrożeniami?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak się chronić przed ewentualnymi odmrożeniami?

Sezon jesień/zima to okres, w którym jesteśmy narażone na powstawanie odmrożeń. Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ponieważ skutki uboczne odmrożeń są bardzo nieprzyjemne a czasami nawet niebezpieczne. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób możesz się chronić przed ewentualnymi odmrożeniami, zerknij na poniższe podpunkty. Gwarantujemy, że stosując się do nich, będziesz w stu procentach bezpieczna i niegroźny Ci będzie nawet duży mróz.

Zadbaj o stopy

Kiedy jesienne czy zimowe dni przyniosą duże mrozy, postaw na wygodne buty, które nie będą uciskały stóp. Jeśli ściśniesz stopy zbyt mocno i nie będziesz mogła poruszać palcami, łatwo o odmrożenie. Gdy niska temperatura atakuje stopy, dobrze jest mieć możliwość poruszania palcami, dzięki czemu wygenerujemy trochę ciepła.

Zabezpiecz uszy

Choć wiele z nas nie lubi nosić czapek, przy dużych mrozach powinna być ona nieodłącznym elementem naszych zimowych stylizacji. Ciepła czapka czy chociażby nauszniki, doskonale ochronią wrażliwe na mróz uszy. Są one jednymi z najbardziej delikatnych części naszego ciała i w szczególny sposób powinniśmy je chronić.

Chroń całe swoje ciało

Gdy zapowiada Ci się dzień, który będziesz musiała w większości spędzić na dworze, spójrz przychylnym okiem na bieliznę termoaktywną. Stosowana jest przede wszystkim przez sportowców, ale w mroźne dni my także powinniśmy się w nią wyposażyć. Dzielnie ochroni nas przed odmrożeniami i sprawi, że po prostu będzie nam dużo cieplej.

Rozgrzewaj się od środka

W zimne dni wspomagajmy nasz organizm poprzez dostarczanie mu ciepłych napojów. Doskonale sprawdzi się noszenie przy sobie termosu lub kubka termicznego, wypełnionego gorącą herbatą z cytryną.

Nawilżaj podrażnione miejsce

Jeśli czujesz, że mimo wszystko mogłaś odmrozić sobie kawałek skóry, postaw na maść nagietkową, która doskonale nawilży podrażnione miejsce.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Uroda

Środa, 30 października 2019

Jak dbać o skórę zimą?

 

Polecane dla ciebie