7 sposobów na spierzchnięte usta

7 sposobów na spierzchnięte usta

Jesień czy zima to czas, kiedy dotyka nas problem spierzchniętych ust. Objawami takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim szorstkość, narażenie na pękanie i mało estetyczny wygląd naszych ust. Co zrobić, żeby się przed tym ustrzec? Koniecznie zerknij na poniższe wskazówki i dowiedz się, jak chronić swoje usta!
Reklama
  1. Pierwsza propozycja dedykowana jest osobom kochającym słodycze! Raz do dwóch razy w tygodniu wykonajmy na naszych ustach peeling cukrowy. Zmieszajmy łyżeczkę cukru z łyżeczką miodu i taką mieszankę nałóżmy na nasze wargi na parę minut.
  2. Olejek kokosowy lub prawdziwa oliwa z oliwek – dzięki temu, że zawierają naturalne tłuszcze, perfekcyjnie odżywią usta i pomogą odzyskać im dawny blask.
  3. Spożywając posiłki pamiętaj o tym, żeby wystrzegać się ostrych czy słonych przypraw, kwaśnych cytrusów i alkoholu. Niestety bardzo podrażniają skórę naszych warg, zwłaszcza wtedy, kiedy już została podrażniona przez warunki atmosferyczne.
  4. Pomimo, że nie jest to proste, musimy powstrzymać się od dotykania ust i usuwania odstającego naskórka. Usta same odzyskają dawną formę, jeśli dobrze jest odżywimy.
  5. Przede wszystkim zbawienne w tej sytuacji okażą się być balsamy i pomadki ochronne. Powinnyśmy używać ich codziennie, nawet jeśli nasze usta wydają się być w doskonałej formie. Zwłaszcza wtedy, gdy wychodzimy na dwór.
  6. Jeżeli już zapomnimy o posmarowaniu ust przed wyjściem, musisz zapomnieć o oblizywaniu ich na mrozie i wietrze. Jest to pierwszy krok, który prowadzi do spierzchniętych ust.
  7. Bardzo dobrze zadziała maseczka z miodu, który jak wiadomo ma wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim ma szerokie zastosowanie w naturalnej medycynie. Doskonale zregeneruje popękane wargi i je wygładzi.
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama