O piękne włosy rano – zadbaj wieczorem

O piękne włosy rano – zadbaj wieczorem

Rano wstajesz, a Twoje włosy nie dość, że stercza w każdą stronę to jeszcze są poplątane i nie chcą się uczesać? Zazwyczaj jest to wynikiem zaniedbań jakich dopuściłaś się wieczorem. Zobacz co należy zrobić przed snem, aby rano nie mieć problemów z włosami.
Reklama
  1. Wysusz włosy
Przed położeniem się do łóżka koniecznie wysusz włosy. Pod wpływem wody włosy pęcznieją i stają się podatne na zniszczenia. Dlatego umyj je na tyle wcześnie, by zdążyły przeschnąć lub skorzystaj z suszarki.
  1. Rozczesz włosy
Zanim zaśniesz dokładnie rozczesz włosy. Jeśli to zrobisz wieczorem, rano nie będzie problemu z ułożeniem fryzury. Rozczesywanie zacznij od końcówek, a potem czesz włosy na całej długości.
  1. Skorzystaj z preparatów ułatwiających rozczesywanie
Jeśli masz problemy z plączącymi się włosami skorzystaj z preparatów ułatwiających rozczesywanie. Po wieczornym myciu możesz wetrzeć w poszczególne pasma odżywkę lub żel zawierający jedwab. W sklepach dostępne są też preparaty w sprayu, które można aplikować także na suche włosy.
Reklama
  1. Zapleć w warkocz
Jeśli masz długie włosy, przed snem zapleć je w luźny warkocz. Możesz też zrobić kucyk. Pamiętaj, aby używać miękkich gumek i nie ściskać zbytnio włosów. Warkocz lub kucyk sprawią, że włosy nie będą się tak mocno plątały jak rozpuszczone.
  1. Zrób ślimaczki
Jeśli marzą Ci się piękne fale i loczki możesz wieczorem skręcić pasma włosów w ślimaczki i przypiąć je do głowy klamrami. Rano wystarczy, że zdejmiesz klamry i delikatnie przeczeszesz palcami pasma  -  fryzura gotowa. Prawidłowa pielęgnacja włosów wykonana wieczorem sprawia, że rano bez większych problemów będziesz mogła rozczesać pasma i szybko ułożyć wspaniałą fryzurę. Jeśli jednak zaniedbasz tych kilku czynności wskazanych powyżej możesz spodziewać się problemów z ułożeniem włosów.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama