Jak wybrać podkład idealny dla Twojej cery?

Jak wybrać podkład idealny dla Twojej cery?

Sucha, normalna, mieszana i tłusta – każdy rodzaj cery wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Również podkład do makijażu musimy dobierać, mając na uwadze potrzeby skóry. Jak wybrać podkład idealny?
Reklama
Mało która z nas może pochwalić się nieskazitelną cerą – zresztą nawet doskonała skóra potrzebuje czasem pomocy. Właśnie w tym celu używamy podkładów. Dobranie tego najbardziej odpowiedniego może jednak stanowić nie lada kłopot. Na to, czy kosmetyk pasuje do naszej cery, składa się bowiem bardzo wiele czynników. Dziś podpowiemy, jak dopasować podkład do potrzeb cery, a także – jak wybrać kolor podkładu.

Podkład a rodzaj cery

Podstawowe rodzaje cery, które możemy wyróżnić, to: sucha, normalna, mieszana, tłusta i wrażliwa. Pamiętajmy, że podobnie jak np. kremy do twarzy, również podkłady mogą lepiej lub gorzej spełniać swoje zadanie w zależności od tego, czego wymaga nasza skóra. O ile cera normalna nie powinna sprawiać kłopotów, o tyle cera sucha potrzebować będzie przede wszystkim nawilżenia i odżywienia, ale także rozświetlenia. Nawilżanie i odżywianie przyda się również skórze wrażliwej – przy czym tu warto dodatkowo zadbać o to, aby wybrany kosmetyk był hipoalergiczny.
Reklama
Posiadaczki cery tłustej lub mieszanej powinny wybierać lekkie, matujące podkłady, jednocześnie nie zapominając jednak o odpowiednim nawilżeniu. W przypadku skóry ze zmianami trądzikowymi przydatny okaże się z kolei podkład kryjący.

Rodzaje podkładów do makijażu

Tak jak różne są rodzaje cery, tak samo wyróżnić możemy co najmniej kilka typów podkładów. Ze względu na ich działanie najczęściej dzielimy je na:
  • nawilżające,
  • rozświetlające,
  • matujące,
  • kryjące oraz
  • liftingujące (przeznaczone dla starszej skóry, na której widoczne są już zmarszczki).
Jak zresztą wynika z naszych wcześniejszych słów, często potrzebne jest jednak połączenie kilku funkcji w jednym kosmetyku. Właśnie dlatego w drogeriach trafimy np. na podkłady nawilżająco-matujące albo zapewniające zarówno nawilżenie, jak i mocniejsze krycie.
Reklama
Kosmetykiem ostatniego typu jest podkład Soraya Studio Cover, o którym więcej przeczytacie tu: http://soraya.pl/produkt/studio-cover-make-up-kryjacy/.

Jak wybrać podkład dopasowany do koloru skóry?

Wybierając podkład, pamiętajmy przede wszystkim, aby pasował on do tonacji kolorystycznej naszej cery – zimnej lub ciepłej. W pierwszym wypadku w podkładzie powinny znaleźć się tony różowe, w drugim z kolei szukajmy tonów beżowych. Gdy znajdziemy już kosmetyki, które powinny odpowiadać odcieniowi naszej skóry – czas na ich przetestowanie. Musimy mieć na uwadze, że światło w drogerii może fałszować kolory – najbardziej wskazane byłoby uzyskanie próbek do sprawdzenia w naturalnym świetle dziennym. Wybrane 3 odcienie nałóżmy tuż obok siebie na linii żuchwy, policzka i szyi i wybierzmy ten, który najlepiej łączy się ze skórą – ponieważ idealny podkład to ten, którego… nie widać!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama