Prezenty świąteczne za grosze
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Prezenty świąteczne za grosze

 Lada dzień Mikołajki a zaraz potem Wigilia, czyli dni, kiedy obdarowujemy się wzajemnie prezentami. Zawsze przed tymi dniami pojawiają się pytania co kupić i ile wydać na prezenty. Warto jednak pamiętać, że często znacznie lepszym upominkiem od tego kupionego w sklepie będzie podarek wykonany samodzielnie. Poniżej kilka pomysłów na niedrogie upominki.

 Ciasta i ciasteczka

W Polsce tradycyjnym Bożonarodzeniowym ciastem jest makowiec a ciasteczkami – pierniki oraz ciastka o smaku korzennym. Te ostatnie doskonale nadają się na świąteczny upominek dla bliskich i znajomych. Pierniczki w różnych kształtach można zapakować w eleganckie pudełko lub ozdobny słój. Taki słodki upominek podbije serce niejednego łasucha.

 Własnoręczne szaliki, kominy i czapki

W ostatnim czasie powróciła moda na rękodzieło. Bardzo popularne stały się m.in. ręcznie robione szaliki, czapki i kominy. Jeśli potrafisz dziergać, masz trochę ładnej włóczki, to w ciągu kilku dni możesz zrobić cudowny prezent dla każdego członka rodziny.

 Ubranka dla lalek

Dzisiejsze dzieci bardzo często cierpią na nadmiar zabawek, którymi często nawet się nie bawią. Może w tym roku zamiast kupować kolejną lalkę lepiej uszyć ubranka tym, które młoda dama ma już na półce? Sama się przekonasz, że przebieranie lalek w nowe sukienki, płaszcze czy czapki będzie super zabawą dla wszystkich dziewczyn w domu.

 Garaż dla autek

Także chłopcy nie muszą dostawać kolejnego super autka – jeśli w pokoju jest ich już bardzo wiele. Tata, dziadek czy wujek może postarać się o super prezent jakim będzie garaż dla tych pojazdów, które już malec posiada. To niedrogi prezent wymagający jednak nakładu pracy. Za to można być pewnym, że właściciel pojazdów będzie dumny mogąc zaparkować w nowym garażu.

 Pachnidła

Wybierając się do znajomych ze świąteczną wizytą wypada wziąć ze sobą choćby niewielki upominek. Jednym z ciekawych pomysłów mogą być różnego rodzaju pachnące dekoracje. Można je kupić np. świąteczne świece o zapachu jabłek, cynamonu czy pomarańczy, ale takie upominki można też zrobić samodzielnie. Jednym z takich prezentów może być ozdobny woreczek wypełniony pachnącymi ziołami.

 Świąteczne prezenty nie muszą być drogie. Często znacznie bardziej cenione są podarki wykonane własnoręcznie. Pierniczki, ubranka dla lalek czy wykonany w domowym warsztacie garaż na autka to doskonałe prezenty, które niewiele kosztują a zachwycają.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie