4 właściwości kardamonu, dzięki którym szybciej schudniesz
Udostępnij Google News
Zdrowie

4 właściwości kardamonu, dzięki którym szybciej schudniesz

Kardamon jest zazwyczaj rzadko wykorzystywany w naszych kuchniach... I bardzo tego żałujemy! Jak się okazuje, jest to przyprawa, która może perfekcyjnie wspomóc proces odchudzania i wpłynąć korzystnie na zdrowie!

Jak z niego korzystać?

Aby skorzystać z licznych korzyści zdrowotnych kardamonu, należy dodawać przyprawę do żywności i napojów. Jedną z propozycji, jest ziołowa herbata z kardamonem. W celu jej przygotowania, należy wymieszać w garnku łyżeczkę rozgniecionych nasion kardamonu z łyżeczką herbaty ziołowej i zalać 500 ml wody. Całość należy zagotować. Jeśli zdecydujesz się na codzienne picie takiej herbatki, zyskasz więcej energii, poprawisz swoje trawienie i nie będziesz odczuwała zmęczenia.

Oto 4 najbardziej kuszące właściwości kardamonu:

1.Zmniejsza poziom cholesterolu

Kardamon nie tylko pomoże w walce z otyłością, ale także zwalczy wysoki poziom cholesterolu. Jeśli nie chcesz przyjmować garści chemicznych lekarstw, wprowadź w swoje życie zdrową, nietłustą dietę i wzbogać ją kardamonem.

2. Walczy z chorobami przewodu pokarmowego 

Kardamon jest popularnym lekarstwem na problemy żołądkowo-jelitowe. Przyprawa zawiera ekstrakty, które chronią organizm przed nieprzyjemnymi dolegliwościami. Ekstrakty te, działają również w stosunku do bakterii, które są szkodliwe dla przewodu pokarmowego, takich jak Kolibakterium  coli. Kardamon pomoże Ci zrównoważyć swoją florę jelitową.

3. Likwiduje tłuszcz w okolicach brzucha

Tłuszcz w okolicach brzucha jest szczególnie niebezpieczny. Ludzie, którzy mają ten problem, borykają się z zaburzeniami metabolicznymi i chorobami układu krążenia. Jeśli wprowadzisz kardamon, jako suplement diety, możesz pozbyć się tego problemu.

4. Pozbywa się nadmiaru wody z organizmu

Zatrzymanie się wody i wzdęcia, mogą doprowadzić do nadwagi. Kardamon ma działanie moczopędne i może sprawić, że woda przestanie się zatrzymywać. Przez moczopędne właściwości kardamonu, zostanie także obniżone ciśnienie krwi.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie