Przedświąteczne porządki - jak zabrać się za sprzątanie kuchni?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Przedświąteczne porządki - jak zabrać się za sprzątanie kuchni?

Tak! To już ten czas, kiedy Święta zbliżają się do nas naprawdę wielkimi krokami! Zaczynasz się zastanawiać, jak poradzisz sobie z przedświątecznymi porządkami? Zaplanuj sobie wszystko i rozłóż w czasie, a z pewnością dasz radę! Co z pomieszczeniem, którego uporządkowanie zajmuje najwięcej czasu, czyli z kuchnią? Zobacz, co możesz zrobić już teraz, żeby na dzień przed Świętami zostały Ci tylko kosmetyczne poprawki, a nie generalne porządki!

Zacznij od sprzątnięcia w szafkach

Jest to chyba najgorsza część naszych kuchennych porządków i najlepiej zabrać się za to na samym początku. Po pierwsze dlatego, że to, co najtrudniejsze będzie już za nami, a po drugie dlatego, że opróżniając i wycierając szafki, tworzy się wokół duży bałagan. Szafki najlepiej wycierać wodą z octem lub sodą oczyszczoną, a później jeszcze raz przecierać wodą z cytryną. Jeśli zabrudzenia są zbyt intensywne, postaw na specjalne preparaty, dostępne w każdym sklepie.

Jak doczyścić kuchenkę i piekarnik?

Kratę z kuchenki namocz w ciepłej wodzie z octem i zostaw na 10-15 minut, dzięki czemu oszczędzisz sobie długiego szorowania. Wystarczy, że po 15 minutach wyjmiesz kratę, przetrzesz szorstkim zmywakiem i spłuczesz. Pozostałą część kuchenki możesz umyć za pomocą szmatki, ciepłej wody i płynu do naczyń. Jeśli chodzi o piekarnik, należy wyjąć kratki z jego wnętrza i namoczyć tak, jak w przypadku kraty od kuchenki oraz dalej postępować identycznie. Jednak najpierw pozbądź się z nich resztek jedzenia, a zrobisz to za pomocą wody oraz miękkiej szczoteczki. Nie zapomnij o przetarciu ścianek!

A co z kuchenką mikrofalową?

Chętnie z niej korzystamy, ale często zapominamy o jej czyszczeniu. Wstaw do niej szklankę z wodą i dużą ilością cytryny i włącz mikrofalówkę na 5 minut. Następnie pozostaw szklankę z gorącą wodą na następne kilka minut. Dzięki temu zanieczyszczenia powstałe we wnętrzu urządzenia zejdą bez problemu, a cytryna pochłonie przykre zapachy. Teraz wystarczy już tylko przetrzeć mikrofalówkę wewnątrz i zewnątrz wilgotną szmatką.

Teraz bierzemy się za czyszczenie lodówki

Wyłącz lodówkę i wyjmij wszystko, co się w niej znajduje, łącznie z jej ruchomymi elementami. Wnętrze wyczyść za pomocą wody z dodatkiem sody oczyszczonej. Elementy, takie jak szufladki, możesz umyć pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń i wytrzeć do sucha. Pamiętaj o umyciu uszczelek oraz uchwytów drzwiczek.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie