Jak uniknąć problemów podczas prania?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak uniknąć problemów podczas prania?

Niejeden raz było tak, że robiłaś pranie, a po wyjęciu go z pralki zauważyłaś, że Twoje ubrania wyglądają nieco inaczej niż powinny? W takim razie poznaj tajniki udanego prania, a z pewnością unikniesz związanych z nim problemów.

Jak wyczyścić plamy?

Czasami plamy są tak duże, że zapieramy je ręcznie przed włożeniem do pralki. Niestety, ale jeśli zrobimy to zbyt energicznie lub za pomocą nieodpowiednich przyrządów czy chemikaliów, możemy zniszczyć ubranie. Dlatego najlepiej jest zastosować na zabrudzenie nieinwazyjny środek czyszczący, taki jak płyn do naczyń czy zwykłe szare mydło. Możemy także lekko potrzeć plamę delikatną, bawełnianą ściereczką.

Jak uniknąć zafarbowania?

Musisz zastosować sortowanie ubrań na kolory, jak i materiały. Poza tym możesz zaopatrzyć się w specjalne ściereczki pochłaniające nadmiar kolorów, które podczas prania wydzielają nasze ubrania.

Jak prać ręczniki?

Twoje ręczniki po wysuszeniu są szorskie i nieprzyjemne w dotyku? Mało kto o tym wie, ale przyczyna tkwi w płynie do płukania tkanin. To on sprawia, że nasze ręczniki nie są miękkie i puszyste. Spróbuj choć raz wyprać je bez użycia płynu do płukania, a będą jak nowe!

Jak prać ubrania z suwakami?

Żeby nie uszkodzić ubrań, zawsze pierz je z zasuniętymi suwakami, nigdy z rozsuniętymi. Dzięki temu, zadbasz też o to, żeby ząbki suwaka się nie zdeformowały.

Jak dawkować środki piorące do ilości prania?

Przede wszystkim powinnyśmy się stosować do instrukcji zapisanych na opakowaniach. Jeśli wsypiesz zbyt wiele proszku, na odzieży mogą zostać białe plamy, a także odbarwienia. W przypadku odbarwień nie będzie już ratunku...

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie