Rodzinne przygotowywanie świąt

Rodzinne przygotowywanie świąt

Większość z nas lubi święta Bożego Narodzenia i okres je poprzedzający. Uwielbiamy strojenie mieszkań, przygotowywanie specjalnych potraw i cały ten przedświątecznych harmider. Jednak czas ten najbardziej cieszy dzieci. Pozwólmy im przeżywać go jeszcze bardziej przez pomaganie w świątecznych przygotowaniach.
Reklama

 Co może malec?

Jak się zaraz okaże – całkiem sporo. Już 2-3 latek może Ci pomóc w przygotowaniu świątecznych ozdób na choinkę czy dekorowaniu pierniczków. Nieco starsze dzieci mogą zrobić własne stroiki oraz małe upominki dla bliskich.

 Ozdoby na choinkę

Kiedy w domu są dzieci choinka ubrana równymi bombkami, wyglądająca jak z katalogu zupełnie się nie sprawdza. Najważniejsze jest bowiem, by na drzewku pojawiły się ozdoby szczególnie lubiane przez maluchy, albo przez nie samodzielnie przygotowane. Warto zadbać, aby każdego roku pojawiały się tam nowe dekoracje wykonane własnoręcznie. Usiądźcie wspólnie i pięknie pomalujcie szyszki znalezione podczas spaceru – świetnie zastąpią bombki w tym kształcie. Możecie też na choince zawiesić cukierki lub małe woreczki wypełnione słodkościami, które wcześniej tam włożycie.

Reklama

Dla małych pomocników świetną zabawą będzie np. wykonanie łańcucha z pociętych rurek do napojów albo z popcornu czy nawleczonych na sznurek bakalii.

 Własnoręcznie wykonane pyszności

Kolejnym polem do popisu dla dzieci jest przygotowywanie świątecznych potraw. Wprawdzie nie będą one smażyć karpia, ale mogą pomóc w pieczeniu i ozdabianiu świątecznych pierniczków. Starsze dzieci bardzo chętnie podejmują się także bardziej odpowiedzialnych zadań takich jak np. krojenie owoców i warzyw do sałatki.

Oczekiwanie na Boże Narodzenie może być wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny. Warto włączać w nie także dzieci. Jeśli to tylko możliwe rozplanujcie swoje zadania w ten sposób, aby choć chwila pozostała Wam na wspólne przygotowania świątecznych ozdób i przysmaków.

Źródło zdjęcia: fotolia.com

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama