Pomysły na dekoracje świąteczne
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Pomysły na dekoracje świąteczne

Boże Narodzenie to czas, kiedy większość z nas dekoruje swoje mieszkania. Niemal w każdym domu pojawia się choinka, ale można też spotkać stroiki, wieńce czy girlandy. Ozdoby znajdujące się w domach często dobierane są chaotycznie, może więc w tym roku postaracie się o bardziej jednolite dekoracje? Poniżej kilka podpowiedzi jak do domu wprowadzić świąteczny nastrój w pięknym stylu.

 Dekoracje dwukolorowe

Przeglądając czasopisma z inspiracjami dotyczącymi dekoracji świątecznych z pewnością znajdziesz wiele propozycji ozdób dwukolorowych. Najczęściej stosuje się zestawienia czerwieni ze złotem lub srebrem. Jest to doskonałe połączenie barwne pasujące do zielonej choinki oraz innych ozdób z dodatkiem igliwia. Jeśli wolisz bardziej nowoczesne podejście do świątecznych ozdób wybierz np. białą choinkę i dodaj do niej ozdoby niebieskie. Takie zestawienie też świetnie się prezentuje.

 W stylu eko

Dziś modne jest wszystko co ekologiczne. Wprawdzie słowo to jest różnie rozumiane, niemniej jednak warto postawić na eko-dekoracje. Jedną z opcji ekologicznych jest przygotowanie ozdób z materiałów wtórnych. Doskonale prezentuje się np. choinka z butelek po napojach ozdobiona bombkami z nakrętek czy łańcuchem zrobionym z makulatury. Ciekawą dekoracją może być też wiszące drzewko z wieszaków czy choinka z tektury. Jeśli nie masz pomysłów na tego typu ozdoby zajrzyj do internetu, tu z pewnością znajdziesz mnóstwo inspiracji.

 Drugą ekologiczną opcją dekorowania domu jest postawienie w pełni na naturę. Jeśli zdecydujesz się na taki model ozdobienia domu to koniecznie musisz sięgnąć po choinkę w donicy. Może to być niewielki świerk lub jodła, ale równie dobrze prezentuje się np. niewielki cyprysik. Zamiast tradycyjnych bombek możesz powiesić na drzewku orzechy, szyszki czy suszone plastry cytrusów. Takie ozdoby nie tylko wyglądają pięknie ale do tego wspaniale pachną.

 Z nutką romantyzmu

To propozycja przede wszystkim dla pań. Święta w romantycznym nastroju rozpływać się powinny w delikatnych pastelach i bieli. Najlepiej jeśli na choince pojawią się bombki i łańcuchy w takich barwach. Można też wykonać dekoracyjne dodatki z wykorzystaniem koronki. W domu pełnym romantyzmu nie może też zabraknąć świeczek oraz aniołów.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie