5 drobnych zmian, które sprawią, że życie będzie prostsze

5 drobnych zmian, które sprawią, że życie będzie prostsze

Nowy rok to czas, kiedy robimy listę postanowień do wypełnienia. Niestety wiele z nich staje się dla nas niemożliwych do wykonania np. pragniemy schudnąć 20 kilo, ale na co dzień bardzo trudno odmówić sobie choćby cukierka. Dlatego zamiast robić plany nie do wykonania, lepiej wprowadzić w życie kilka prostych zasad, które sprawią, że życie w nowym roku stanie się prostsze i przyjemniejsze.
Reklama
  1. Dotleń się
Głębokie oddychanie umożliwia dostarczenie organizmowi dużej ilości tlenu. Poprawia to pracę układu krążenia, mózgu i ogólną wydolność. Dotleniony organizm lepiej pracuje i wypoczywa. Głębokie oddychanie poprawi też Twoje samopoczucie. Aby to wszystko zyskać nie musisz wybierać się na żadne specjalne treningi. Wystarczy, że poświęcisz dwie minuty dziennie i pooddychasz pełną piersią. Możesz to zrobić podczas drogi do pracy, w samochodzie czy przed telewizorem.
  1. Odpocznij od informacji
Dzisiejsi ludzie są uzależnieni od informacji.
Reklama
Bombardują nas nimi wszystkie media a dodatkowo telefony, które dziś służą nie tylko do rozmów ale również do pobierania danych m.in. z profili społecznościowych. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy wszystkie te wiadomości bardzo nas męczą. Dlatego wieczorem, przed snem wycisz telefon i odpocznij od SMS-ów oraz powiadomień. Daj swojemu organizmowi czas na odpoczynek i regenerację.
  1. Rób sobie krótkie przerwy
Coraz częściej nasza praca wymaga ciągłego wytężania wzroku i koncentracji. Niestety ludzki organizm nie jest urządzeniem mechanicznym i potrzebuje od czasu do czasu chwili oddechu.
Reklama
Dlatego rób sobie krótkie 2-5 minutowe przerwy co godzinę. Rozciągnij się, odetchnij głęboko, przejdź się kawałek. Szybko się przekonasz, że po powrocie na stanowisko pracy lepiej będziesz wykonywała swoje zadania.
  1. Pozwól sobie na zerwanie z rutyną
Twoje życie kręci się między obowiązkami w pracy i w domu? W takim razie od czasu do czasu zrób sobie przerwę. Pozwól sobie na dzień wolny i zamiast sprzątania i gotowania w weekend wybierz się z rodziną na wycieczkę. Nie musi to być wielka wyprawa. Możecie pojechać do pobliskiej miejscowości, aby zwiedzić nieznane dotychczas muzeum, albo przejść się po parku.
Reklama
Taka odskocznia pozwoli Ci nabrać sił na kolejne dni pracy.
  1. Nie odkładaj drobiazgów na później
Często praktykujemy odkładanie drobnych rzeczy na później, bo nie są ważne. Niestety takie postępowanie kończy się nierzadko sporym stresem. Tak jest np. w przypadku guzika, który odpadł od ulubionej bluzki. Jeśli nie przyszyjesz go od razu, co zajmie Ci kilka minut, to przy najbliższej okazji, nie będziesz mogła jej założyć, co pewnie Cię zdenerwuje. Tak samo jest z innymi drobiazgami. Nie odkładaj ich, a życie będzie prostsze.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama