6 sposobów na migrenę
Udostępnij Google News
Zdrowie

6 sposobów na migrenę

Męczą Cię ciągle nawracające migreny i nie wiesz jak poradzić sobie z tym problemem? Najczęściej stawiamy na leki przeciwbólowe, po które sięgamy już bez zastanowienia. Jednak zbyt częste przyjmowanie takich środków może obciążać naszą wątrobę. Dowiedz się, jak pokonać migrenę za pomocą domowych sposobów!

1. Wykorzystaj kapustę

Ten sposób znany jest już od dziada pradziada! Szczególne właściwości mają świeże liście kapusty. Przyłóż dwa liście do czoła i 3 na kark na około 4 godziny lub na całą noc. Kapusta jest genialna, jeśli chodzi o bezinwazyjne pokonywanie migreny.

2. Postaw na odpoczynek

Kiedy poczujesz, że ból głowy znowu zaczyna Cię atakować, wyłącz telewizor i laptopa. Następnie wyłącz światło, połóż się i zamknij oczy. Pozwól sobie na chwilę odpoczynku. Jeśli Twoje oczy będą odpoczywać od światła, jest duże prawdopodobieństwo, że migrena minie.

3. Rób zimne okłady

Jeśli boli Cię głowa, zamróź kilka kostek lodu. Następnie weź ściereczkę i połóż na niej lód, po czym zawiń i połóż na czoło. Zimny okład ukoi ból.

4. Pij dużo wody i ziół

Regularnie nawadniaj swój organizm, a pomoże Ci to sprawniej dojść do siebie. Sięgnij po takie zioła jak melisa, rumianek czy kozłek lekarski, który pomoże Ci się odprężyć.

5. Wyjdź na świeże powietrze

Wykorzystaj je, jak tylko możesz. Najlepiej by było, gdybyś wyszła na spacer, ale jeśli nie masz na to siły, po prostu przewietrz mieszkanie.

6. Wykonaj masaż czoła

Za pomocą okrężnych ruchów palców masuj okolice czoła i oczu. Niektórzy twierdzą, że bardzo skuteczne jest uciskanie miejsca nad nosem, pomiędzy brwiami. My wypróbowaliśmy ten patent i na nas działa!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie