Domówka karnawałowa jak ją przygotować?

Domówka karnawałowa jak ją przygotować?

Karnawał to czas, kiedy chętnie spotykamy się w domach na różnego rodzaju imprezach. Niektóre z nich to zwyczajne podjadanie przy plotkach, a inne to zabawy taneczne. W ten sposób spędzają czas zarówno nastolatki jak i seniorzy. Jednakże niezależnie od wieku uczestników spotkania, gospodarz zawsze musi się dobrze przygotować. Zobacz, o czym należy pamiętać, aby zabawa była udana.
Reklama
  1. Współpraca
Popularne domówki najlepiej udają się jeśli są przygotowywane wspólnymi siłami. Dlatego warto zaangażować w przygotowania nie tylko domowników, ale również gości. Kilka godzin wcześniej może przyjść koleżanka, która pomoże np. nadmuchać balony czy przyjaciel, który je rozwiesi. Dobrym pomysłem jest także podział obowiązków związanych z jedzeniem. Można poprosić gości np. o przyniesienie ze sobą ciasta czy sałatki.
  1. Wygodne jedzenie
Podczas zabawy mało komu udaje się upilnować swój talerzyk. Dlatego warto pomyśleć o tym zawczasu i przygotować przekąski, które można jeść palcami. Do tego celu świetnie nadają się np. koreczki. Można je dostosować do preferencji gości np. stworzyć kompozycje owocowe, wytrawne, słodkie lub jarskie.
Reklama
Dobrze sprawdzają się też przekąski, które można jeść przy pomocy podanych  wykałaczek np. pokrojone w spore kostki sery itp. Należy jednak pamiętać, aby przekąski miały wielkość „na jeden kęs”.
  1. Wyważona ilość
My, Polacy, mamy tendencję do przesadzania z ilością jedzenia przygotowywanego na wszelkie uroczystości. Zawsze wydaje nam się, że zabraknie jedzenia podczas wspólnego świętowania. Niestety wynikiem takiego podejścia jest fakt, że po imprezie sporo resztek trafia do kosza. Aby tak się nie działo przygotuj wszystkiego po trochę. Znawcy tematu uważają, że 12 drobnych przekąsek na osobę to ilość wystarczająca na wieczór. Jeśli do tego na stole pojawią się owoce czy drobne przekąski w formie np. orzechów możesz być pewna, że nikt nie wyjdzie głodny.
Reklama
Także z ilością przygotowywanych drinków nie należy przesadzać. 7 litrów napojów powinno wystarczyć dla 25 osób.
  1. Plan wieczoru
Zazwyczaj zabawa sama się rozkręca. Wystarczy, że znajomi spotkają się i włączona zostanie ulubiona muzyka. Niestety zdarza się, iż nagle brakuje tematów do rozmowy. Na taką sytuację warto być przygotowanym i zaplanować dodatkowe atrakcje, które uprzyjemnią wieczór. Do tego celu świetnie nadaje się np. zabawa w kalambury lub proste gry planszowe czy karciane. Wieczorne spotkanie w gronie przyjaciół to świetny pomysł, zwłaszcza w karnawale. Warto od czasu do czasu zorganizować domówkę, podczas której wszyscy świetnie się będą bawili a dodatkowe atrakcje i wspaniałe jedzenie będą wspominali przez najbliższych kilka tygodni.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama