Jak mieć więcej energii w pracy?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak mieć więcej energii w pracy?

8 godzin w pracy to dość długo zaważywszy na to, że musisz być cały czas skupiona. Co więc zrobić, by być cały czas pełnym energii? Oto praktyczne wskazówki.

Zobacz, co robić, by tryskać energią w pracy.

1. Wybierz się na spacer wokół budynku. Słońce oraz szybki spacer sprawią, że serce zacznie szybciej pompować krew, a ty będziesz mieć więcej energii.

2. Spraw sobie stojące biurku. Biurko, które może być opuszczone i podnoszone pozwala na stanie w trakcie pracy. Choć nie jest to może zbyt wygodne, zmiana pozycji sprawi, że poczujesz przypływ energii.

3. Spryskaj twarz zimną wodą. Nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż spryskanie twarzy zimną wodą.

4. Ćwicz przed pracą. Niezależnie od tego czy biegasz, czy chodzisz na zajęcia gimnastyczne, badania jednoznacznie pokazują, że dzięki ćwiczeniom masz więcej energii przez cały dzień.

5. Słuchaj muzyki. Słuchanie muzyki aktywuje niektóre części mózgu, co może pomóc ci zachować czujność. Badania dowodzą, że muzyka może zwiększyć twoją koncentrację.

6. Spożyj kofeinę. Kofeina ma tylko tymczasowe działanie, ale nie sposób odmówić jej skuteczności. Lepiej pij kawę i herbatę niż napoje energetyczne. Zbyt duża dawka kofeiny naraz może sprawić, że szybko się wypalisz, mała kawa dostarczy ci zaś energię niezbędną do działania.

7. Jedz mniej cukru. Spożywanie produktów z dużą zawartością cukru sprawi, że będziesz mieć więcej energii tyko przez chwilę. Gdy poziom cukru w twoim organizmie spadnie, będziesz bardziej senna niż kiedykolwiek. Zamiast czekolady wybieraj sprawdzone produkty czyli np. orzechy.

8. Zmieniaj miejsce. Siedzenie wciąż przy tym samym biurku sprawi, że poczujesz się zbyt wygodnie. Jeśli to możliwe, raz na jakiś czas idź popracować na kilka godzin do kuchni lub do wspólnej biurowej przestrzeni. Nowe otoczenie rozbudzi twoje zmysły.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie