Jak sobie radzić z wrażliwymi dziąsłami?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak sobie radzić z wrażliwymi dziąsłami?

Borykasz się z problemem wrażliwych dziąseł? Jeśli tak, to wiesz, jak nieprzyjemna jest to dolegliwość. Krwawienie, opuchlizna i ból to klasyczne objawy takiej przypadłości. Skąd się ona bierze i jak się zajmować nadwrażliwymi dziąsłami? Zobaczcie!

Przyczyny

Przyczyn takiej dolegliwości może być wiele. Między innymi cukrzyca, palenie papierosów, stres, złe odżywianie, niedobór witamin, wady zgryzu. Najbardziej prozaiczną jest niedokładna higiena jamy ustnej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak walczyć ze zmianami na dziąsłach, zastosuj kilka domowych, naturalnych sposobów.

Cytryna

Jak wykorzystać cytrynę w leczeniu dziąseł? Po każdym posiłku należy stosować płukanki za pomocą wymieszanego z wodą soku z cytryny. Dzięki temu, dostarczymy naszym dziąsłom potrzebnych witamin i odpowiednio je odżywimy.

Sól

Tak samo, jak przy bolącym gardle, sól może okazać się pożyteczna przy krwawiących i napuchniętych dziąsłach. Sól zmniejsza opuchliznę i uśmierza ból. Żeby przygotować odpowiednią płukankę, w szklance wody musimy rozpuścić czubatą łyżeczkę soli. Należy płukać nią jamę ustną nawet kilka razy dziennie.

Mleko

Mleko w swoim składzie zawiera wiele pożytecznych dla naszych zębów i kości minerałów. Przede wszystkim tak istotny dla nich wapń. Należy zwiększyć dawkę spożywanego przez nas mleka w ciągu doby. Można także płukać nim jamę ustną.

Szałwia

Szałwia lekarska jest odpowiednim środkiem w walce z opuchniętymi dziąsłami. Ma właściwości ściągające opuchliznę oraz przeciwzapalne. W celu nabycia szałwii, najlepiej udać się do apteki. Mamy wtedy pewność, że szałwia zachowała najwięcej korzystnych właściwości. Napary i płukanki z szałwii można stosować nawet kilka razy dziennie, także po umyciu zębów.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie