Jak golić nogi, żeby na długo pozostały gładkie i nawilżone?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak golić nogi, żeby na długo pozostały gładkie i nawilżone?

Każda kobieta chciałaby, żeby jej nogi przez cały czas były gładkie, lśniące, a skóra nieprzesuszona. Z tego względu sięgamy po różne formy depilacji oraz balsamy do ciała. Najbardziej powszechną formą, dzięki której możemy pozbyć się niechcianych włosków jest golenie za pomocą maszynki. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałaś się czy robisz to poprawnie? Dowiedz się, jak golić nogi, żeby na długo pozostały gładkie i nawilżone.

Przed goleniem złuszcz naskórek

Równie ważne jest, aby golenie poprzedzało złuszczanie. Usuwa martwe komórki naskórka, które mogłyby uniemożliwić wychwycenie przez maszynkę każdego włoska.

Olejek do golenia zamiast kremu

Mimo, że krem do golenia pozostawia miłe wrażenie na skórze, golenie olejkiem jest znacznie bardziej skuteczne. Dzięki temu włosy są cięte trochę głębiej, więc włos wolniej odrasta.

Umieść ostrze przed goleniem w gorącej wodzie 

Jeżeli przed goleniem ostrze stalowe ogrzewa się gorącą wodą, sprawia to, że ostrze lepiej ślizga się po skórze. Po drugie włoski wolniej odrastają.

Golenie powinno odbywać się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów

To złota zasada! Zawsze depiluj się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, gdyż włosy są cięte bliżej korzenia. Zapewnia to nie tylko gładszą skórę, ale również dłuższy "okres trwałości" golenia.

Regularnie wymieniaj ostrza 

Bardzo istotnym aspektem przy goleniu jest ostrość ostrza. Wiele osób zapomina o jego okresowej wymianie i jest zaskoczonych, że skóra po goleniu nie jest gładka.

Źródło zdjęcia: www.fotolia.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie