Jak przedłużyć stosunek? 7 sprawdzonych sposobów
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak przedłużyć stosunek? 7 sprawdzonych sposobów

Problemy z zaburzeniami erekcji nie należą do rzadkości – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Szacuje się, że w skali kraju ta wstydliwa dysfunkcja seksualna dotyka aż 1/3 mężczyzn, niezależnie od wieku. Jedną z najbardziej krępujących odsłon zaburzeń seksualnych jest przedwczesny wytrysk, definiowany zwykle jako ejakulowanie w czasie krótszym niż dwie minuty lub po prostu na tyle wcześnie, że odbycie satysfakcjonującego stosunku jest praktycznie niemożliwe.

Według różnorakich badań, 60 proc. panów doświadczyło w swoim życiu przynajmniej raz przedwczesnej ejakulacji, co spowodowało u nich zażenowanie, frustrację, obniżenie poczucia własnej wartości. Nic dziwnego, że opracowywane są kolejne metody mające na celu pomóc mężczyznom, którzy borykają się z tym problemem wreszcie odzyskać kontrolę nad swoim ciałem, a co za tym idzie poprawić jakość życia seksualnego. Jak przedłużyć stosunek? Podpowiadamy.

1. Regularny seks

Nie jest to być może odkrycie Ameryki, ale znajdą się pewnie i tacy, dla których będzie to małe zaskoczenie. Uprawianie seksu z dużą częstotliwością pozytywnie wpływa na wydłużenie stosunku oraz ogólną sprawność seksualną. Długie okresy abstynencji powodują niestety wzrost napięcia i przyczyniają się do przedwczesnego finiszu, kiedy do stosunku dochodzi.

2. Masturbacja

Udowodniono, że masturbowanie się przed stosunkiem może spowodować opóźnienie wytrysku podczas zbliżenia. Należy jednak uczynić z tego praktykę, a nie metodę, po którą sięgamy sporadycznie. Warto również włożyć w „ćwiczenia” odrobinę wysiłku i potraktować je jako pewnego rodzaju trening. Gdy zbliżamy się do osiągnięcia orgazmu, powinniśmy wówczas pohamować się i odczekać chwilę, zanim wrócimy do onanizacji. W ten sposób przyzwyczajamy ciało do reagowania na stymulację seksualną po upływie dłuższego czasu, co po jakimś czasie może przynieść oczekiwane rezultaty.

3. Ćwiczenia APE

Nazwa tej metody wywodzi się z angielskiego określenia Anti Premature Ejaculation i opiera się na zestawie ćwiczeń bazujących na masażu ściśle określonych partii ciała oraz tzw. sterowanych wyobrażeniach. Panowie mający kłopot z przedwczesnym wytryskiem powinni codziennie masować dwa szczególne miejsca: punkt znajdujący się w połowie długości mostka, na wysokości sutków oraz okolice nerwu kulszowego, który możemy zlokalizować na lewym udzie. Obydwa masaże powinny trwać nie dłużej niż 5 minut. Drugim elementem tej metody jest wyobrażanie sobie przebiegu stosunku w najdrobniejszych szczegółach, zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Kluczowe są tu momenty podjęcia próby kontroli nad ciałem poprzez zatrzymywanie się w myślach w kluczowych momentach tak, by opóźnić wytrysk. Skuteczność mężczyzna powinien zauważyć już po kilku seansach.

4. Metoda trzech palców

Technika ta, która w Chinach stosowana jest nieprzerwanie od 5 tysięcy lat, opiera się na wzmocnieniu mięśni seksualnych oraz uelastycznieniu ich. Jeśli partner czuje, że zbliża się wytrysk, partnerka powinna przycisnąć trzema palcami miejsce znajdujące się pomiędzy jądrami a odbytem, a więc w centralnym punkcie krocza. Choć metoda ta wydaje się prosta, wymaga od partnerki pewnej wprawy. Wystarczającą zachętą do próbowania i ćwiczenia powinny być jednak efekty – w ten właśnie sposób jesteśmy w stanie opóźnić ejakulację o kilka minut.

5. Prezerwatywy

Jednym ze sposobów na przesunięcie wytrysku w czasie jest nałożenie prezerwatywy. Okazuje się bowiem, że prócz ochrony przed niechcianą ciążą i chorobami wenerycznymi może ona przyczynić się do niewielkiego osłabienia doznań seksualnych, co jest wskazane przy przedwczesnej ejakulacji. Szczególnie sprawdzą się prezerwatywy z serii „długotrwała przyjemność”, które stworzone zostały właśnie z myślą o panach borykających się z problemem zbyt szybkiego finiszowania w sypialni.

6. Farmakologia

Kiedy domowe sposoby zawiodą, warto zgłosić się po pomoc do specjalisty oraz sięgnąć po odpowiednie tabletki. Nazywane inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), zawierają w sobie substancję aktywną, jaką jest dapoksetyna. Kluczową rolę w ejakulacji odgrywają impulsy przewodzone przez serotoninę. Lek tymczasem spowalnia wchłanianie tego hormonu, powodując lepszą komunikację między neuronami, a zarazem uzyskanie większej kontroli nad impulsami, które prowadzą do wytrysku. Wyniki badań klinicznych potwierdzają skuteczność tabletek na opóźnienie ejakulacji, które są w stanie wydłużyć stosunek nawet trzykrotnie. Środek należy zażyć maksymalnie trzy godziny przed planowanym stosunkiem.

7. Zdrowy tryb życia

Podejmując rozmaite próby leczenia dolegliwości, jaką jest przedwczesny wytrysk, nie zapominajmy o istotnej kwestii, jaką jest nasz codzienny tryb życia. Nadużywanie alkoholu i  papierosów, brak ruchu i niewłaściwa dieta z pewnością nie wpływają korzystnie na naszą sprawność w sypialni. Terapię powinniśmy zatem zacząć właśnie od zmiany szkodliwych nawyków, co pozwoli nam na długo cieszyć się zdrowiem – nie tylko seksualnym.

 

Opracowano na podstawie:                                 

 

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie