3 wskazówki, jak pielęgnować cerę naczynkową
Udostępnij Google News
Uroda

3 wskazówki, jak pielęgnować cerę naczynkową

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest rzeczą prostą a wręcz wymaga od nas cierpliwości. Jeżeli zauważasz, że na Twojej twarzy pojawia się coraz więcej czerwonych naczynek, nie zwlekaj. Między innymi dowiedz się, jak postępować z tym rodzajem cery, jak ją pielęgnować, na co uważać czy jaką dietę stosować.

Na co należy zwracać uwagę?

Przede wszystkim powinnaś unikać nikotyny, która wpływa negatywnie na kondycję naszej cery. Zapomnij także o bardzo ostrych potrawach. Ogranicz także ilość spożywanego przez Ciebie alkoholu lub całkowicie z niego zrezygnuj. Wystrzegaj się wizyt w solarium i saunie, ponieważ gwałtowne zmiany temperatury i promienie UV bardzo negatywnie oddziałowują na skórę, zwłaszcza naczynkową.

Na jaką dietę postawić?

Dieta dla osób ze skórą naczynkową, powinna być jak najbardziej naturalna. Przede wszystkim bogata w świeże owoce i warzywa. Dostarczą one potrzebnej nam witaminy C, która odgrywa kluczową rolę w walce z cerą naczynkową. Zapomnij o fast foodach, tłustym, pełnym konserwantów jedzeniu. Posiłki przygotowuj samodzielnie, ponieważ powinnaś wiedzieć, co dokładnie znajduje się na Twoim talerzu.

Jak pielęgnować cerę?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że cery naczynkowej nie można narażać na podrażnienia. Z tego względu musisz wykluczyć stosowanie gruboziarnistych peelingów. Najlepiej skonsultować się z zaufaną kosmetyczką lub dermatologiem, którzy doradzą nam w jaki, bezpieczny sposób możemy oczyszczać naszą twarz. Jeżeli chodzi o wybór kosmetyków, wybieraj te, dedykowane skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry twarzy.

Źródło zdjęcia: www.fotolia.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie