Czterdziestolatkowie głównymi klientami instytucji pozabankowych
Udostępnij Google News
Finanse

Czterdziestolatkowie głównymi klientami instytucji pozabankowych

Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez serwis Ratka.pl, 28% osób, które ukończyły 40 lat, chętnie korzysta z usług branży pożyczkowej. Sektor pozabankowy staje na wysokości zadania – swoim klientom proponuje ciekawe i nowoczesne rozwiązania finansowe. Nie powinien więc dziwić fakt, że liczba pożyczkobiorców rośnie z dnia na dzień.

40 - latkowie na czele rankingów

Firmy pożyczkowe charakteryzują się elastycznością w podejściu do swoich klientów. Większość z nich posiada stronę internetową, na której zamieszczane są wszelkie informacje dotyczące przedsiębiorstwa i jego produktów. Rozwój technologiczny i automatyzacja usług pozwalają nam zaoszczędzić czas. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, możemy w szybki i łatwy sposób zdobyć interesujące nas dane. Badania potwierdzają, że około 61% pożyczkobiorców powyżej 40 roku życia zamieszkuje tereny wiejskie i aż 59% zaciąga pożyczki online. Swobodny dostęp do internetu umożliwia otrzymanie pomocy finansowej szybko, bez wychodzenia z domu i w takiej wysokości, jaka nas interesuje. Jednak nie należy ograniczać się do informacji ze strony pożyczkodawcy. Zawsze powinniśmy wspierać się opiniami ekspertów.

„W internecie nie brakuje profesjonalnych porównywarek pożyczkowych, które mają na celu niesienie pomocy zagubionym wśród licznych propozycji klientom. Warto korzystać z takich porad, gdyż są one bezpłatne i często pozwalają uniknąć niepotrzebnych błędów.” – zauważa Klaudia Grzywacz, ekspert Ratka.pl.

Jasno postawione cele przynoszą wiele korzyści

Osoby po 40-tym roku życia nie podejmują ważnych decyzji w sposób nieprzemyślany, a ich stosunek do pieniędzy nie jest tak swobodny i beztroski, jak to bywa u osób młodszych. Jeśli potrzebują zewnętrznego wsparcia finansowego, to prawdopodobnie na konkretny cel. Jest to ceniona postawa – często klienci firm pożyczkowych pożyczają więcej niż powinni, co może prowadzić do zadłużeń.

„Polacy po 40-stce doskonale znają swoje możliwości finansowe. Mają też ściśle skonkretyzowane cele, na które przeznaczają pożyczaną gotówkę. Oprócz tego dopasowują wysokość rat do swojego budżetu i w ten sposób bez problemu regulują zobowiązania. Dzięki temu są wiarygodni dla firm pożyczkowych, które chętnie podejmują z nimi współpracę.” – komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.

Warto również wspomnieć, że 56% pożyczkobiorców po spłaceniu jednej pożyczki bierze kolejną. Jak pisaliśmy wyżej, ludzie dojrzali mają wiele marzeń, do których realizacji ochoczo się zabierają. Jednak większość z nich ma nadal na swoim utrzymaniu dzieci, które potrafią w znacznym stopniu uszczuplić dochody gospodarstwa domowego. Roztropność czterdziestolatków nie pozwala na naruszenie budżetu, więc swoje plany realizują dzięki sektorowi pozabankowemu.

Wiarygodność domeną ludzi po czterdziestce

Uczciwy, doświadczony, konkretny - taki obraz czterdziestoletniego klienta mają firmy pożyczkowe. Nic więc dziwnego, że takie osoby mają o 51% wyższą przyznawalność pożyczek niż ich młodsi koledzy. Niewątpliwie ma na to wpływ terminowość, która jest cechą czterdziestoletnich pożyczkobiorców – aż 87% z nich spłaca zobowiązania w wyznaczonym okresie.

„O ile banki udzielają kredytów na konkretne cele, o tyle firmy pożyczkowe nie są zainteresowane tym, na co pożyczkobiorca przeznaczy pożyczoną sumę. O wiele chętniej wydają pozytywne decyzje osobom, które mają stabilną sytuację finansową, ponieważ daje to pewność, że zwrócą pieniądze w terminie – dodaje Tymon Zastrzeżyński, ekspert Pozyczkaportal.pl.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie