5 domowych sposobów na bolące uszy
Udostępnij Google News
Zdrowie

5 domowych sposobów na bolące uszy

Zadziałaj przeciwzapalnie

Kiedy bolą uszy, ciężko jest normalnie funkcjonować. Niestety ta przypadłość może dosięgnąć dosłownie każdego. Kobiety, mężczyzn, małe dzieci... Jak zażegnać problem za pomocą naturalnych, bezpiecznych, domowych sposobów? Poznajcie 5 skutecznych porad, z których korzystały już nasze babcie!

Działanie przeciwzapalne wykazuje świeży sok z imbiru. Żeby go uzyskać, należy obrać świeży imbir i umieścić go w wyciskarce lub ręcznie rozgnieść w moździerzu. Aplikujemy do chorego ucha około 3-4 kropli.

Naturalny antybiotyk

Jak wiadomo, czosnek jest najlepszym i najbardziej znanym naturalnym antybiotykiem. Obierz kilka ząbków czosnku i wyciśnij z nich sok. Przelej do małej buteleczki i zaaplikuj kilka kropli do bolącego ucha. Pozwoli Ci to za zbicie stanu zapalnego.

Zadbaj o nawilżenie ucha

Najlepsza okaże się być oliwka dedykowana dzieciom. Zdobędziesz ją w każdej drogerii kosmetycznej czy w aptece. Oliwka, którą aplikujemy do ucha powinna być lekko ciepła. Dzięki niej ucho będzie odpowiednio nawilżone, przez co będzie mniej bolało.

Co możemy stosować dodatkowo?

Olejek miętowy

Na kondycję naszych uszu doskonały wpływ ma olejek z mięty. Podobnie jak w przypadku soku z imbiru czy czosnku, należy zaaplikować kilka kropli do wnętrza ucha.

Wywar z cebuli

Cebulę należy ugotować i skorzystać z wywaru, który uzyskaliśmy. Nasączamy w nim ściereczkę i przykładamy do bolącego ucha. Im częściej będziemy wykonywać takie okłady, tym lepiej.

Źródło zdjęć: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie