Domowe sposoby, dzięki którym pokonasz katar
Udostępnij Google News
Zdrowie

Domowe sposoby, dzięki którym pokonasz katar

Chrzan

W dzień przez katar nie możesz normalnie funkcjonować, a w nocy nie możesz spać? Katar jest bardzo uciążliwą dolegliwością, która rozciąga się w czasie. Jak go pokonać za pomocą domowych sposobów? Sprawdź już teraz!

Wdychanie zapachu chrzanu pomoże nam udrożnić nasze kanaliki nosowe. Należy jednak pamiętać o tym, że chrzan powinien być świeży i jak najlepszej jakości.

Natka pietruszki

Nie dość, że zlikwiduje zapach naturalnego antybiotyku, jakim jest czosnek, to jeszcze może pochwalić się wysoką zawartością witaminy C, która to pomaga w walce z przeziębieniem.

Cebula

Bardzo dobrym i sprawdzonym sposobem są inhalacje z cebuli. Należy wrzucić posiekaną cebulkę do naczynia i zalać ją wrzątkiem. Najlepiej jest nakryć głowę bawełnianą ścierką i wdychać nosem unoszącą się parę.

Gorąca kąpiel

Dzięki niej rozgrzejemy całe ciało, ale jeśli również użyjemy soli do kąpieli lub wspomnianych już olejków, przy okazji zapewnimy sobie inhalacje udrożniającą kanaliki nosowe.

Inhalacje

Najlepiej użyć do nich tak zwanych olejków aromatycznych. Powinniśmy wykorzystać przede wszystkim zapachy mięty i eukaliptusa. Dzięki temu zabiegowi udrożnimy nos i będziemy mogli spokojnie oddychać.

Czosnek

Od dawien dawna nazywany jest najlepszym naturalnym antybiotykiem. Możemy spożywać go w różnorodny sposób, ale najlepiej w świeżej postaci - na przykład na chlebie. Ma on niezawodne działanie antybakteryjne. Wpłynie na ogólne wzmocnienie organizmu, także na pozbycie się kataru.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie