Jak zdobyć akceptację rodziców chłopaka/narzeczonego?

Jak zdobyć akceptację rodziców chłopaka/narzeczonego?

Nowa znajomość przeradzająca się w poważny związek prowadzi do wielu zmian w życiu. Jedną z nich jest niewątpliwie poinformowanie rodziców o nowym partnerze, przez co w pewnym momencie nadchodzi ta – często niezręczna – chwila poznawania przez jednego z partnerów rodziców drugiego.
Reklama
Zdobycie akceptacji przez rodziców partnera wydaje nam się wtedy niezwykle ważne, należy jednak pamiętać, że nawet jeśli te pierwsze wizyty będą powodować jakieś zgrzyty nie warto się tym przejmować – w końcu teściów będziemy widywać tylko raz na jakiś czas, a naszego partnera znacznie częściej.

Zdobycie akceptacji teścia

W przypadku kobiet zdobycie akceptacji teścia jest znacznie prostsze. Ojciec chłopaka czy narzeczonego na pewno będzie spoglądał na dziewczynę swojego syna przychylnym okiem. Musimy jednak dopomóc mu zrozumieć, że ma rację i jesteśmy jak najbardziej odpowiednią dziewczyną dla jego syna.

Zdobycie akceptacji teściowej

Zdobycie akceptacji matki naszego chłopaka może być o wiele trudniejsze, czasem wręcz jest to bariera nie do pokonania. Łatwo to jednak wytłumaczyć na tle psychologiczno-ewolucyjnym: jesteśmy kolejną kobietą w życiu tego mężczyzny, a jego matka pragnęłaby aby to ona była na pierwszym miejscu.
Reklama
Zaczynamy więc ze sobą konkurować, co prowadzi do jeszcze większego zaognienia relacji. Co więc należy zrobić? Przede wszystkim odpuścić. Jeśli widzimy typowe przejawy konkurowania o uwagę, miłość, komplementy naszego narzeczonego przez jego matkę – wystarczy jedynie odpuścić mieszanie się do tego typu zawodów. Jeśli widzimy, że matka próbuje jak najbardziej konkurować z nami np. o to kto zrobił lepsze ciasto i jakie najbardziej smakowało synowi po prostu zaprzestańmy przynoszenia w prezencie naszych wypieków. Takie proste rzeczy mogą zdziałać cuda!

Kilka rad w zdobywaniu akceptacji

Kiedy znamy już różnicę pomiędzy typową reakcją teścia i teściowej warto poznać kilka najprostszych rad przy poznawaniu rodziców partnera: 1.
Reklama
Bądź uśmiechnięta i zadowolona – pokaż, że wniesiesz w życie ich dziecka dużo optymizmu i szczęścia 2. Nie zapominaj o dobrym zachowaniu, przeczytaj parę wskazówek savoir-vivre – zachowania się, ubioru, jedzenia przy stole, odpowiednich gestów 3. Nie narzekaj i nie wskazuj wad swojego narzeczonego, nawet jeśli oczywiście jakieś posiada – nie pokazuj jednak tego przy jego rodzicach 4. Przynieś rodzicom chłopaka jakiś upominek, dla teścia może to być dobre wino, a dla teściowej kwiaty 5. Więcej słuchaj, niż mów – dzięki temu zaobserwujesz to, czego być może oni od ciebie wymagają, a później staraj się postępować zgodnie z tym, co chcieliby zobaczyć i usłyszeć 6. Bądź pewna siebie!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama