Czym różni się grypa od zwykłego przeziębienia ?
Wiele z nas lekceważy typowe objawy rozwijającej się grypy myląc ją z przeziębieniem. Niestety grypa jednak może mieć poważne zdrowotne konsekwencje i dlatego powinna być prawidłowo diagnozowana już na samym początku zachorowania.
Reklama
Nieodpowiednio leczona, „przechodzona” grypa może spowodować takie konsekwencje zdrowotne jak: zapalenie płuc, bóle mięśniowe utrzymujące się miesiącami, zapalenie zatok, zapalenia ucha czy nawet problemy z sercem prowadzące do jego niewydolności.
Jest jednak kilka objawów, które świadczą o przechodzonej grypie i pozwalają łatwo rozpoznać ją także szczególnie w przypadku zachorowania w czasie miesięcy przesilenia zimowego czy wiosennego.
Przedstawiamy kilka objawów typowej grypy:
- Rozpoczyna się bardzo szybko i gwałtownie – niekiedy w ciągu jednej nocy lub kilku godzin w ciągu dnia.
- Jej objawy są znacznie bardziej widoczne od objawów przeziębienia, przebieg jest ostrzejszy.
- Grypa może trwać nawet ponad tydzień, podczas gdy przeziębienie przechodzi w ciągu kilku dni.
- Podczas grypy występuje bardzo wysoka gorączka – aż do 40°C. Podczas przeziębienia zazwyczaj pojawia się jedynie stan przedgorączkowy – temperatura w okolicach 37-38°C
- Charakterystyczne dla grypy są dreszcze, bóle głowy, stawów i mięśni oraz ogólne złe samopoczucie.
- W kolejnych stadiach rozwoju choroby może pojawić się kaszel oraz katar i rzadko ból gardła. Katar jednak z reguły jest znacznie mniejszy niż w przypadku przeziębienia.
- Bóle mięśniowe i bóle stawów stają się nie do wytrzymania. Zaczyna „łamać nas w kościach”. Jedyne czego pragniemy to nie wstawać z łóżka. Zmęczenie jest bardzo duże.
- Zmęczenie i osłabienie organizmu jest tak duże, że boleści można doświadczać już także po zakończeniu choroby.
- W przeziębieniu nigdy nie czujemy się tak skrajnie wyczerpani, jak podczas przechodzenia grypy.
- Powikłania po przejściu przeziębienia prawie w ogóle nie występują, jednak po grypie przy osłabionym organizmie może dojść do wymienionych na początku, bardziej skomplikowanych schorzeń i chorób.
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Shot imbirowy - na zdrowie!
Jesteś miłośnikiem naturalnych, domowych remediów na infekcje? Szukasz szybkiego i skutecznego sposobu na wzmocnienie organizmu? Spróbuj imbirowego shota! To nie tylko pyszny napój, ale także prawdziwa bomba witaminowa, która doskonale pobudza i wzmacnia odporność. W tym artykule podzielimy się z Tobą przepisem na imbirowy shot oraz przedstawimy właściwości zdrowotne imbiru i innych składników tego napoju.
Sok na grypę - naturalny i skuteczny sposób na wzmocnienie organizmu
Czy wiesz, że sok na grypę może być skutecznym sposobem na wzmocnienie organizmu i złagodzenie objawów tej nieprzyjemnej choroby? Dowiedz się, jak przygotować sok na grypę, jakie są jego właściwości zdrowotne oraz jak go podawać. Oprócz tego, podzielimy się również poradami i ciekawostkami na temat tego naturalnego napoju.
Kamfora: Cudowny składnik w Twojej domowej apteczce
Kamfora jest jednym z najbardziej znanych naturalnych preparatów, często stosowanym w różnych dziedzinach. Pochodzi z destylacji drewna cynamonowca kamforowego i ma wiele zastosowań, zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o kamforze, jej właściwościach oraz sposobach stosowania.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl