8 sposobów na to aby pokazać swoją pewność siebie
Udostępnij Google News
Psychologia

8 sposobów na to aby pokazać swoją pewność siebie

Zazwyczaj dyskutuje się o tym, jak poczuć się pewniej wśród ludzi dla samego siebie, ale środki, które działają jedynie w naszej głowie nie zadziałają na otoczenie. Ludzie wśród nas i tak będą odbierać nas po tym, co widzą – wedle przysłowia „jak cię widzą, tak cię piszą”. Czas więc aby zobaczono nas z dobrej, mocnej strony. Pewność siebie można zbudować, ponieważ to zdolność nabyta, której można się nauczyć. Oto kilka prostych sposobów na to, jak okazać innym swoją pewność siebie:

1. Witaj się mocnym uściskiem dłoni

Niektórzy ludzie przy powitaniu podają dłoń obojętnie, takie podanie nazywa się podaniem „ryby”. Dłoń jest miękka, śliska (zazwyczaj spocona – z lęku, strachu przed spotkaniem) i nieprzyjemna w uścisku. Aby pokazać swoją pewność siebie podajemy dłoń chętnie i twardo, ściskamy dłoń naszego rozmówcy równie mocno, jak on naszą. Zazwyczaj również już przy powitaniu okazuje się, kto w rozmowie będzie „grał pierwsze skrzypce”. Kciuk osoby nadrzędnej znajduje się na górze podanych sobie rąk. Również grzbiet dłoni tej osoby jest na wierzchu.

2. Zachowuj wyprostowaną postawę ciała

Postaci skulone, z przygarniętymi do siebie ramionami, chowające się w sobie nawet w świecie fantastyki oraz książek uchodzą za słabe i kruche. Wyprostowana postawa pokazuje zaś czyjąś pewność i odwagę. Osoba ta najwyraźniej niczego się nie boi i wszystkiemu może stawić czoła. Warto być wyprostowanym także siedząc, nie tyczy się to jedynie stania.

3. Nie krzyżuj rąk

Skrzyżowane ręce odbierane są jako zamknięcie w sobie i niechęć do prowadzenia dalszej rozmowy czy przebywania w danym towarzystwie. Również krzyżowanie nóg może świadczyć o podobnych uczuciach danej osoby. Szczególnie ważne jest to podczas rozmów o pracę czy biznesowych – wtedy warto wykonywać gesty otwarte, gestykulować powoli i szlachetnie. Ułożenie dłoni na stole, zamiast chować je pod, ukaże naszą prawdomówność, dobre intencje i zamiary.

4. Nie obgryzaj paznokci

Wielu ludzi w czasie stresujących sytuacji przykłada ręce do buzi, obgryza skórki oraz paznokcie. To całkowicie ukazuje otoczeniu brak pewności siebie i lęk danej osoby.

5. Zawsze patrz wprost przed siebie

Każdy wie, że nie należy patrzeć wprost w oczy rozwścieczonej bestii. Jest to bowiem zaproszenie do konkurowania, do bójki, sprawdzenia się. Tak samo działa to w przypadku ludzi, osoba ciągle spuszczająca i odwracająca wzrok traktowana jest jako poddańcza i słabsza.

6. Zadbaj o swoją fryzurę

Dowiedziono, że niezależnie od płci ludzie w jednym z pierwszych momentów spoglądają na włosy rozmówcy. Może dzieje się tak dlatego, ze szczególnie u kobiet są one niezwykle widoczne. Włosy również odzwierciedlają stan naszego zdrowia czy zadbania. Warto o nie szczególnie zadbać, by pokazać się z jak najlepszej strony.

7. Dużo się uśmiechaj

Uśmiech działa na innych kojąco i rozluźniająco. Uśmiechająca się osoba sprawia wrażenie kontaktowej i chętnej do współpracy. To nie znaczy jednak, że nie jest stanowcza i nie będzie chciała dopiąć swego. Uśmiech może uratować każdą sytuację.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie