Leczenie zapalenia pęcherza – suplementy, witaminy i leki

Leczenie zapalenia pęcherza – suplementy, witaminy i leki

Zapalenie pęcherza moczowego jest dolegliwością, która spotyka głównie tylko kobiety. U mężczyzn jest to znacznie rzadsze ponieważ długość ich cewki moczowej jest znacznie większa i trudność z jaką może dojść do zakażenia zwiększa się.
Zapalenie pęcherza moczowego u kobiet może być związane z dużą aktywnością seksualną, często nazywa się tę przypadłość „chorobą miesiąca miodowego”. Trudno ją leczyć, ponieważ niedoleczone zapalenie często powraca ze zdwojoną siłą i niekiedy takie nawroty trwają całymi latami. Przedstawiamy parę prostych i dobrych sposobów na uporanie się z tą dolegliwością:

Picie dużej ilości płynów

Przynajmniej parę litrów (2-3 litry dziennie). Można do wody dodać cytrynę lub lekko ją posłodzić, jeśli nie jesteś przyzwyczajona do wypijania tak dużej jej ilości.

Leki bez recepty

W aptece można zaopatrzyć się w wiele leków bez recepty pomagających w zwalczeniu infekcji pęcherza moczowego. Warto polecić UROSAL, preparat, który działa bakteriobójczo między innymi w drogach moczowych. Opakowanie zawiera 20 tabletek więc z pewnością wystarczy tylko jeden zakup aby się całkowicie wyleczyć. Opiera się on na działaniu fenylu salicylanu i metenaminy – działa odkażająco, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Ogrzewanie ciała

Ubieraj się grubo i staraj się nie odsłaniać brzucha i podbrzusza. Okrywaj się mocno kołdrą siedząc w domu, wygrzewaj się, pij gorące napoje i przykładaj do podburza rozgrzewające okłady lub termofor.

Gorące kąpiele z ziołami

Bardzo duże ukojenie w przypadku zapalenia pęcherza przynosi gorąca kąpiel. Dodać można do niej napar z rumianku, krwawnika czy liści szałwii. Zioła zadziałają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, sama zaś gorąca kąpiel poprawi Twoje samopoczucie i zmniejszy nieprzyjemne dolegliwości ze strony cewki moczowej.

Żurawina na zdrowie

Żurawinę spożywać można na wiele sposobów: konfitury kupione w sklepie, herbaty z żurawiny czy suplementy diety dostępne w aptece. Te ostatnie są dość drogie, ale zawsze można poprosić o jeden listek leku zamiast kupować całe opakowanie. Żurawina zapobiega przyleganiu bakterii do ścian układu moczowego oraz zakwasza mocz stwarzając dla nich bardzo nienaturalne i szkodliwe miejsce do rozwoju.
Udostępnij artykuł
Następny artykuł