Przygody w trzecim wymiarze: fototapety 3D do każdego wnętrza

Przygody w trzecim wymiarze: fototapety 3D do każdego wnętrza

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/efekt-3d/przestrzenne/
 Fototapety przestrzenne słyną szeroko z tego, jak wyrazistą są dekoracją: to jedna z tych ozdób, które niezawodnie przyciągną spojrzenia bez względu na to, w jakim miejscu zostaną zamontowane. Chyba wszyscy możemy się zgodzić, że fototapety przyciągają uwagę – ale czy wiecie, że mogą ją także… odwrócić? Tak! A konkretnie: odwrócą uwagę od niewielkich rozmiarów wnętrza. Efekt 3D wszyscy dobrze znamy z kina: to wrażenie, że tam, gdzie tak naprawdę jest płaski obraz, znajduje się coś przestrzennego. Bardzo podobny rezultat, choć przy użyciu zupełnie innych środków wyrazu, mogą dać fototapety 3D: gdy nakleisz je na ścianę, będzie Ci się wydawało, że tam, gdzie dotąd była zwykła płaska powierzchnia, jest głębia! Chcielibyśmy jednak wyraźnie zaznaczyć, że nasze fototapety 3D nie wykorzystują tego tandetnego efektu trójwymiarowości, jaki pamiętacie być może ze starych trójwymiarowych pocztówek albo odpustowych obrazków. Poczucie głębi jest tutaj tworzone przez starannie dobraną grafikę, najczęściej taką z szerokim, majestatycznym obrazem, lub taką, w której uwagę zwraca uwypuklona perspektywa liniowa – jak w przypadku zdjęć przedstawiających drogę lub tory ciągnące się aż po horyzont. Na pewno znajdą tutaj coś dla siebie entuzjaści abstrakcyjnych, geometrycznych wzorów.
F_107013170
https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/efekt-3d/   Po co ten cały trzeci wymiar? „Świetnie – powiesz pewnie. – Niech będzie trójwymiarowo, niech będzie efekt głębi, ale właściwie po co? Co to daje?”. Już spieszymy z odpowiedzią: dekoracje tego rodzaju sprawiają, że wnętrze, które zostało nimi ozdobione, natychmiast wydaje się znacznie bardziej obszerne, niż jest w rzeczywistości. Pomyśl tylko: przecież ozdobienie fototapetą ściany to trochę tak, jakby tę ścianę wyburzyć i otworzyć mieszkanie na nowy, obszerny widok! No, prawie tak – tylko znacznie mniej drastycznie...   Jak wybrać najlepszy wzór? Są wzory, które pasują do każdego wnętrza – wystarczy jeden rzut oka na fototapety 3D do sypialni czy salonu, by przekonać się, że wiele z nich świetnie sprawdziłoby się w wielu rozmaitych wnętrzach, i to zarówno domowych, jak i firmowych czy nawet publicznych. Kluczem do wyboru wzoru idealnego jest dopasowanie go stylem i charakterem do stylu i charakteru wnętrza. Przykład? Załóżmy, że masz maleńką romantyczną sypialnię zainspirowaną uroczym, słodkim stylem shabby chic. Fototapety 3D na wymiar ze wzorami takimi jak autostrada biegnąca przez pustynię czy futurystyczne geometryczne abstrakcje chyba się tutaj nie sprawdzą, prawda? Raczej wybierzesz coś subtelnego, jak wspaniały, szeroki widok na lawendowe pola Prowansji albo panoramę paryskiego Montmartre'u… Co innego, gdy potrzebujesz fototapety 3D do salonu udekorowanego minimalistycznie i chłodno: w takim otoczeniu industrialne krajobrazy i abstrakcje będą wyglądać rewelacyjnie.
F_126282357
https://myloview.pl/fototapety/   Kilka porad dla średnio zaawansowanych Jeśli – mamy nadzieję! – przekonaliśmy Cię do wyboru powiększającej fototapety z trójwymiarowym efektem, to być może ciekawi Cię także, co możesz zrobić, aby maksymalnie wykorzystać korzyści, jakie płyną z jej zastosowania. Mówiąc prosto: co zrobić, aby powiększyć wnętrze jeszcze bardziej! Jak zawsze mamy kilka pomysłów: - dobierz jak najjaśniejszy wzór. Jasne barwy odbijają światło, a rozświetlone wnętrze zawsze wydaje się większe niż to, które jest ciemne i ponure. Nie musi to być konkretnie biel, ale już pastele będą naprawdę idealne; - a skoro przy pastelach jesteśmy: niebieski w większości swoich odcieni, zwłaszcza błękit, pomoże Ci wprowadzić do wnętrza wrażenie przestronności. Badania psychologów koloru wykazują, że obiekty pomalowane na chłodne kolory, właśnie takie jak niebieski, wydają się znajdować dalej niż te pomalowane na kolory ciepłe. Wniosek? Chcesz, żeby Twoje ściany wydały się szerzej rozstawione – ozdób je błękitną fototapetą!
Udostępnij artykuł