Fototapety z kwiatami, czyli rozkwitaj nie tylko na wiosnę!
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Fototapety z kwiatami, czyli rozkwitaj nie tylko na wiosnę!

https://redro.pl/fototapety/tematy/kwiaty/tulipany/

W świecie dekoracji wnętrz trendy na różne motywy przychodzą i odchodzą zmieniając się szybciej niż w kalejdoskopie. Jeśli zależy Ci na stworzeniu nie tylko pięknej, ale także ponadczasowej aranżacji, znakomitym pomysłem są fototapety w kwiaty. Dlaczego akurat fototapety i dlaczego w kwiatowe wzory? O to już za chwilę zapytamy naszego eksperta od aranżacji wnętrz z portalu redro.pl. Zanim jednak odpowiedź padnie, usiądź wygodnie, zrelaksuj się i daj się zaczarować wiosennej aurze.

Czas na zmiany - czas na fototapety z kwiatami

Jeśli wraz z nadejściem wiosny zakwitła w Tobie potrzeba nagłych zmian i odświeżenia dotychczasowej aranżacji domu lub mieszkania, to z pomocą przychodzą fototapety z kwiatami. Dzięki nim sprawisz, że Twoje wnętrze nie tylko nabierze kolorów, ale stanie się także optymistyczne i pogodne. Kwiaty są w końcu symbolem życia i nowej energii. Choć znakomicie sprawdzą się na wiosnę, podkreślając budzącą się do życia przyrodę, będą także doskonałą odskocznią dla deszczowej i słotnej jesieni, a podczas długich, zimowych miesięcy ułatwią nam przetrwanie mrozów i dodadzą siły witalnymi kolorami. Z kolei wybór fototapety do dekoracji wnętrza sprawi, że sięgniemy po niezwykle efektowne, ale także błyskawiczne rozwiązanie.

Fototapety niewątpliwie brylują na naszych salonach. Są efektowne, niezwykle wytrzymałe i prezentują się o wiele ciekawej niż gładka, jednobarwna ściana. Co więcej, ich montaż jest dziecinnie prosty, a gdy zdecydujemy się na samoprzylepny rodzaj, nie będziemy potrzebować kleju ani pędzli. Jeśli chodzi o wzór, to fototapety kwiaty są jednym z najchętniej wybieranych motywów. Możemy sięgnąć po realistyczne przedstawienie, efektowną makrofotografię lub prosty, graficzny wzór. Dzięki niezwykle szerokiej ofercie każdy znajcie coś pasującego do swojej aranżacji. – powiedział nam specjalista z portalu redro.pl.

Nowocześnie i klasycznie, czyli dekoracja w Twoim stylu

https://redro.pl/fototapety/tematy/kwiaty/lawenda/

Fototapety z kwiatami będą się znakomicie prezentować, gdy dopasujemy je do stylu, jaki panuje w urządzanym przez nas wnętrzu. Musimy bowiem pamiętać, że dekoracja ścian nie funkcjonuje oddzielnie, lecz stanowi dopełnienie naszego pokoju. Niezwykle popularnym motywem są malownicze przedstawienia polnej łąki usianej kwiatami. Taki sielankowy wzór będzie się świetnie prezentował zarówno w klasycznym wnętrzu, jak i w pokoju o rustykalnym charakterze. Jeśli jednak dysponujemy nowoczesną aranżacją musimy poszukać minimalistycznego, oszczędnego w wyrazie przedstawienia. W tej roli znakomicie sprawdzi się rysunkowa fototapeta z wyrazistymi czarnymi konturami kwiatów na białym tle lub, aby ożywić stonowane wnętrze, kolorowy wzór przedstawiający ludowe kwiatowe ornamenty o zgeometryzowanej formie.

Istnieją jednak pewne wnętrza, do których jak ulał pasuje jeden określony typ kwiatów. Doskonałym przykładem jest elegancki styl prowansalski. W takiej aranżacji fototapeta lawenda jest wprost obowiązkową dekoracją. Fioletowe kwiaty, z których wytwarza się kosmetyki i perfumy, sprawdzą się także doskonale jako dekoracja łazienki - wystarczy, że sięgniemy po fototapety wykonane z wodoodpornych materiałów.


Ukryta moc kwiatowych motywów


https://redro.pl/fototapety/tematy/kwiaty

Fototapety z kwiatami mogą nam także pomóc, gdy zmagamy się z niewielkim metrażem. Jeśli sięgniesz po odpowiedni wzór sprawisz, że pokój stanie się większy i bardziej przestronny. W jaki sposób? O tym opowiedział nam specjalista z portalu redro.pl:

Odpowiedź jest prostsza, niż mogłoby nam się wydawać. Wystarczy, że znajdziemy wzór o przestrzennym charakterze. W praktyce oznacza to, że fototapeta musi przedstawiać widok składający się z kilku planów perspektywicznych. Dzięki temu nasz wzrok wędrując od obiektów znajdujących się najbliżej nas, po elementy na drugim i trzecim planie, stworzy wrażenie głębi, a płaska ściana zamieni się w trójwymiarową rzeczywistość. Taki efekt daje nam na przykład fototapeta tulipany przedstawiająca ciągnące się aż po horyzont pola różnokolorowych kwiatów.

Czy warto więc zdecydować się na kwiatowe fototapety? Jeśli zależy Ci na efektownej, ponadczasowej i funkcjonalnej dekoracji, to odpowiedź jest tylko jedna – oczywiście, że TAK!

 

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie