5 sprawdzonych sposobów na cienie i worki pod oczami
Udostępnij Google News
Uroda

5 sprawdzonych sposobów na cienie i worki pod oczami

Okłady z ogórka

Cienie i worki pod oczami to bardzo uciążliwa przypadłość. Podobno najlepszym lekarstwem w tym przypadku okazuje się być sen i regeneracja. Co jednak, jeśli nawet to nie pomaga? Poznajcie 5 sprawdzonych sposobów!

Ogórek ma silne właściwości rozświetlające, łagodzące i odświeżające. Właśnie tego potrzebuje nasza skóra, żeby odzyskać dawny blask. Wystarczy, że pokroimy zimnego ogórka w plasterki i przyłożymy je do skóry, tworząc maskę. Pozostawiamy ją na 15 minut, po czym płuczemy twarz letnią wodą. Zabieg można powtarzać do dwóch razy dziennie do czasu, kiedy zauważymy efekty.

Woda różana

Od wielu lat używana w celu odmładzania okolic oczu. Wystarczy, że zamoczymy w niej wacik i wetrzemy w okolice worków pod oczami. Po 15 minutach dokładnie zmywamy ją za pomocą letniej wody. Efekt powinien być widoczny po kilku tygodniach.

Okłady z pomidora

Podobnie jak ziemniak, pomidor doskonale rozjaśnia skórę. Stwórz miksturę wykorzystując łyżkę prawdziwego soku z pomidora oraz małą łyżeczkę soku z cytryny. Nakładaj ją na twarz dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Olejek migdałowy

Jest niesamowicie delikatnym środkiem, który można używać nawet przy pielęgnacji skóry niemowląt. Należy nim nasmarować obszar zajęty przez cienie. Najlepiej zrobić to tuż przed snem i zmyć dopiero rano.

Okłady z ziemniaka

Ziemniak, ze względu na składniki, które posiada, wybieli naszą skórę w miejscu zajętym przez sińce. W tym przypadku również możemy pokroić ziemniaka w plasterki i przyłożyć do twarzy na 15 minut, po czym dokładnie spłukać. Jednak jeszcze bardziej skuteczny może okazać się sposób, w którym wcieramy pod oczami sam sok z ziemniaka.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie