3 sprawdzone sposoby na pozbycie się kaszlu
Udostępnij Google News
Zdrowie

3 sprawdzone sposoby na pozbycie się kaszlu

Męczy Cię kaszel i nie wiesz jak się go pozbyć? Wypróbuj 3 skuteczne i co istotne domowe sposoby, które Ci w tym pomogą!

Płukanka solna

Jest to popularne lekarstwo na ból gardła. Jednak sposób ten zmniejsza także dyskomfort spowodowany kaszlem w ten sposób, że koi podrażnione gardło, przez co kaszel nie jest tak intensywny.

Wskazówki:

Mieszamy łyżeczkę soli z połową szklanki ciepłej wody aż do całkowitego rozpuszczenia. Płuczemy gardło przez 15 sekund, wypluwamy i powtarzamy czynność kilka razy. Na koniec płuczemy jamę ustną czystą wodą.

Miód

Badania wykazały, że miód może wyciszyć kaszel. Jest to naturalny antybiotyk o lepkiej konsystencji, który tworzy doskonałą, kojącą powłokę na podrażnionych błonach śluzowych. Wykazuje także właściwości antybakteryjne.

Wskazówki:
Spożywaj 1 łyżkę miodu 1-3 razy dziennie. Nie zapomnij o spożyciu łyżki miodu tuż przed snem, kiedy to kaszel męczy najbardziej. Dla dzieci przyjmujemy dawkę dzienną od 1 łyżeczki do maksymalnie 1 łyżki.

Herbata z korzeniem lukrecji

Korzeń lukrecji działa zarówno jako środek wykrztuśny i łagodzący. Dzięki niemu oczyszczamy drogi oddechowe poprzez rozrzedzenie śluzu. Może też złagodzić stan zapalny, który przyczynił się do podrażnienia gardła.

Wskazówki:

Doprowadź wodę do wrzenia, zaparz herbatę dodając 2 łyżeczki suszonego korzenia lukrecji. Parz przez około 15 minut. Napar powinien być spożywany 2 razy dziennie.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie