Sprawdzone sposoby, dzięki którym samodzielnie doczyścisz białe obuwie
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Sprawdzone sposoby, dzięki którym samodzielnie doczyścisz białe obuwie

Kwasek cytrynowy

Zapewne większość z nas ma w swojej garderobie przynajmniej jedną parę białych butów, najczęściej sportowych. Jest to absolutny klasyk! Białe obuwie prezentuje się fenomenalnie, ale tylko wtedy, gdy o nie dbamy. Niestety na bieli każde zabrudzenie jest bardzo widoczne, więc musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu naszych butów. Jak to zrobić? Poznaj dwa skuteczne, domowe sposoby!

Genialnym sposobem jest wykorzystanie kwasku cytrynowego lub świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Żeby przygotować preparat czyszczący obuwie, należy do szklanki wody wycisnąć połówkę cytryny lub wsypać łyżkę kwasku cytrynowego i dokładnie wymieszać. Mieszankę nakładamy na buty za pomocą delikatnej szczotki, na przykład do rąk lub zębów. Później koniecznie przecieramy materiał lekko wilgotną szmatką i gotowe!

Soda oczyszczona

Nie możemy zapomnieć o niezastąpionej w wywabianiu plam sodzie oczyszczonej. Należy przygotować mieszankę do której potrzebujemy 3 łyżeczki sody i 3 łyżki stołowe wody. Przygotowany preparat nakładamy i wcieramy w zabrudzone obuwie. Następnie musimy pozbyć się sody z obuwia, więc używamy mokrej ściereczki. Po takim zabiegu zostawiamy buty do wyschnięcia.

Pamiętaj o tym, żeby przed każdym czyszczeniem butów wyjąć sznurowadła i uprać je oddzielnie! Dzięki temu Twoje buty nie będą narażone na powstawanie żółtych plam naokoło dziurek, przez które przekładamy sznurówki.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie