Jak prawidłowo dopasować biustonosz? - Brafitting
Udostępnij Google News
Uroda

Jak prawidłowo dopasować biustonosz? - Brafitting

Odpowiednia bielizna to jeden z najistotniejszych elementów stroju kobiety. Gdy jest właściwie dopasowana pomaga tuszować niedoskonałości i uwydatniać atuty sylwetki.

Gdy mamy małe piersi za pomocą właściwego biustonosza możemy je widocznie powiększyć stanikiem i nadać piękny kształt, jeśli są obfite może myje natomiast okiełznać. Niestety statystyki pokazują, że jedynie około 5 % kobiet w Polsce nosi odpowiednio dopasowane biustonosze.

Pozostałe kupują to co spodoba się wizualnie lub wyda się wygodne. Odpowiedni biustonosz dba o nasz wygląd oraz zdrowie (kręgosłup) dlatego przed wybraniem się na kolejne zakupy, na których dokonamy zakupu stanika zapoznajmy się z radami dotyczącymi jego odpowiedniego dopasowania.

Jak należy mierzyć biust?

Dokładny pomiar jest niezwykle ważny w doborze odpowiedniego biustonosza. Potrzebna będzie nam taśma krawiecka. Przy jej zastosowaniu ciasno mierzymy obwód pod biustem, uzyskanych liczb nie należy zaokrąglać w górę. Od uzyskanego wyniku odejmujemy 3-4 centymetry, ponieważ taśma którą stosujemy jest całkiem sztywna, zaś biustonosze wykonywane są z rozciągliwych materiałów.

Kobiety, które na plecach małą większą ilość tłuszczu mogą odjąć nawet 5-6 centymetrów. Właśnie ten wymiar – obwód pod biustem odpowiedzialny jest za podtrzymywanie biustu z tego powodu nie możemy decydować się na zakup zbyt luźnych staników.

Następnym krokiem jest dokonanie drugiego pomiaru „w biuście”. W tym przypadku taśma powinna pozostać dość luźna. Jeśli pojawiają się problemy z dokonanie pomiaru na stojąco można wykonać go w cienkim biustonoszu lub w tzw. „zwisie” czyli podczas pochylenia się całym ciałem do przodu.

Jak dopierać rozmiar biustonosza?

Właściwy rozmiar biustonosza stanowi różnicę pomiędzy dokonanymi pomiarami pod biustem i w biuście. Różnice w odpowiednich wysokościach stanowią o wielkości miseczki:

  • Około 10 centymetrów = miseczka A,
  • Około 12-14 centymetrów = miseczka B,
  • Około 14-16 centymetrów = miseczka C,
  • Około 16-18 centymetrów = miseczka D,
  • Itd.

Wiele kobiet popełnia błędy w doborze biustonoszy decydując się na większy obwód pod biustem i zbyt małą miseczkę.

Jakie są korzyści z doboru odpowiedniego biustonosza?

  • Odpowiednie podniesienie, usztywnienie i utrzymanie jędrności biustu,
  • Zachowanie pięknego kształtu piersi na długi czas,
  • U kobiet z dużym biustem zmniejszenie pojawiających się bólów kręgosłupa,
  • Wygoda i lepsze samopoczucie,
  • Piękniejszy wygląd.

Biust to z całą pewnością jedna z najbardziej kobiecych części ciała, dlatego zwróćmy uwagę na dobór odpowiednich staników, ponieważ pomogą nam one w utrzymaniu pięknego, jędrnego kształtnego biustu na długie lata. A z całą pewnością każda kobieta chce się cieszyć młodym wyglądem swojego ciała możliwie jak najdłużej.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie