Zasady organizacji kinderbalu - 5 porad

Zasady organizacji kinderbalu - 5 porad

Kinderbal to słowo zapożyczone z języka angielskiego, a jest to nic innego jak przyjęcie dla dzieci. Maluchy w różnym wieku chętnie będą bawić się w różne zabawy i co innego będzie je cieszyć. Zależy to również od upodobań naszych pociech.
Rodzice najlepiej będą wiedzieli jak powinny wyglądać urodzinki ich pociechy i gdzie najlepiej je zorganizować. Szukając inspiracji najlepiej zrobić to razem z dzieckiem gdyż to jego wyjątkowy dzień i powinno się z niego bezgranicznie cieszyć. Istnieje kilka zasad, które podczas organizacji kinderbalu powinny być przestrzegane przez wszystkich rodziców, a oto one:

1. Dbałość o bezpieczeństwo

Jeśli zabawa organizowana jest w domu rezygnujemy ze szklanych naczyń a z pokoju wynosimy wszelkie szkło jak wazony, ramki na zdjęcia itp. Jeśli urodziny odbędą się poza domem sprawdźmy wcześniej czy otoczenie jest w pełni bezpieczne dla małych dzieci, i jeśli zaistnieje taka potrzeba dostosuj je odpowiednio.

2. Ilość gości

Zaproszonych dzieci z pewnością nie powinno być zbyt wiele, ponieważ możesz wówczas nie poznać własnego mieszkania, a z całą pewnością łatwiej o wypadek. Za mało dzieci też nie powinno być żeby dziecku nie było przykro, że kogoś nie zaprosiło i aby zabawa się w pełni udało. Niektórzy proponują aby do wieku dziecka dodać dwa a wówczas uzyskujemy odpowiednią ilość gości.

3. Jedzenie

Najlepiej przygotować niewielkie kolorowe kanapki, aby dzieciom łatwo było je chwycić w czasie zabawy. Nie zapomnijmy o sokach i wodzie mineralnej. Do tego owoce, popcorn i jakieś ciasteczka. Pamiętaj, że talerze i kubeczki powinny być papierowe.

4. Zaproszenia

Najlepiej przygotować je wspólnie z dzieckiem. Z kartonu wytnijcie kwadraty albo np. serca. Jedną stronę maluch może samodzielnie ozdobić, z drugiej napiszcie, datę, adres, godzinę zabawy oraz nazwisko zapraszanej osoby. Można również zapisać numer telefonu. Pamiętajmy aby wręczyć zainteresowanym co najmniej tydzień przed planowanym terminem kinderbalu.

5. Dekoracje i ozdoby

Z całą pewnością małemu solenizantowi największą przyjemność samodzielne wykonanie dekoracji. Dzieciaki chętnie włączają się w przygotowania. Możecie razem dmuchać i rozwieszać baloniki, zrobić łańcuchy, rozwiesić serpentyny. Zrezygnuj z konfetti bo sprzątanie zajmie kilka tygodni. Można również przygotować dla gości kapelusiki i piszczałki. Marta
Udostępnij artykuł