Farba do włosów trwała czy zmywalna?

Farba do włosów trwała czy zmywalna?

Chęć zmiany wyglądu, pierwsze siwe włosy czy niezadowolenie z naturalnego koloru włosów sprawiają, że kobiety sięgają po farby do włosów. Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim wiąże się z wydatkiem minimum 100 zł w przypadku krótkich pasm, dlatego wiele pań zmienia kolor fryzury w domu. Jaką farbę powinny wybierać kobiety decydujące się na samodzielne farbowanie – trwałą czy zmywalną?
Reklama
Jak długo kolor ma utrzymać się na włosach? Zasadniczą kwestią, którą powinny znać panie decydujące się na samodzielne farbowanie włosów, jest to, na jaki okres chcą zmienić barwę pasm. Farby do włosów zmywalne znikają całkowicie nawet po jednym myciu. Często dostępne są w szalonych barwach – różowej, zielonej, niebieskiej lub fioletowej, przez co wykorzystuje się je głównie na bale sylwestrowe, karnawałowe lub inne nieoficjalne imprezy. Dzięki produktom tego typu można uzyskać oryginalny efekt bez konieczności zmieniania koloru włosów na stałe. Farby do włosów kolorowe są dostępne również w wersji zmywającej się po kilkunastu myciach, dlatego decydując się na nietypową barwę, powinno się dokładnie sprawdzić trwałość produktu. Po farby do włosów zmywające się po kilku myciach sięgają również panie, które chcą przekonać się, czy wybrany kolor pasm jest dla nich odpowiedni. Dzięki temu mogą sprawdzić, jak czują się i prezentują w kolorze blond lub odcieniach rudości, a następnie nałożyć na włosy trwały kolor lub – w razie niezadowolenia – wrócić do wyjściowej barwy.
Reklama
Więcej o farbach zmywalnych można dowiedzieć się na https://kontigo.com.pl/wlosy/koloryzacja-wlosow/farby-zmywalne.html. Trwałe farby do włosów utrzymują się na włosach bez względu na ilość myć. Co prawda, kolor po kilkunastu myciach może stać się mniej intensywny, jednak dopóki nie przefarbuje się pasm na inny odcień lub nie skróci się kosmyków, farba pozostanie na włosach. Farby do włosów trwałe bez amoniaku – rozwiązanie dla wrażliwych Panie, decydujące się na samodzielne farbowanie kosmyków, często wybierają preparaty koloryzujące bez amoniaku – można przeczytać o nich na https://kontigo.com.pl/wlosy/koloryzacja-wlosow/farby-do-wlosow.html. Farby do włosów bez amoniaku są mniej szkodliwe dla pasm, a także mają o wiele przyjemniejszy zapach. Ponadto brak amoniaku w składzie minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii i podrażnienia skóry głowy. Niestety, preparaty tego typu dają słabszy efekt koloryzacji, dlatego dzięki nim jedynie nieznacznie można przyciemnić lub rozjaśnić fryzurę.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama