Farby do włosów
Canva.com

Czy warto sięgać po zmywalne farby do włosów?

Zmywalne farby do włosów są coraz popularniejszym produktem, po który chętnie sięgają zarówno panie, jak i panowie w każdym wieku. Czym się charakteryzują i skąd wzięła się ich popularność?
Reklama

Przede wszystkim pozwalają na nieograniczone eksperymentowanie z fryzurą. Używanie zwyczajnej farby do włosów wiąże się z trwałą zmianą ich koloru, a każde kolejne przefarbowanie drastycznie osłabia ich kondycję. Zmywalne farby do włosów pozwalają tego uniknąć.

Eksperymenty z kolorowymi farbami do włosów

Farby do włosów
Canva.com

Coraz częściej na ulicach można spotkać ludzi z kolorowymi włosami. Najczęściej są to kobiety lub młode dziewczyny, ale i panowie powoli przekonują się do tego pomysłu. Zmywalne farby do włosów pozwalają na odnalezienie swojego niepowtarzalnego stylu.

Reklama

A co zrobić, jeśli wybrany odcień się nie spodoba lub okaże się zbyt krzykliwy? Wystarczy kilka razy umyć włosy, aby po farbie nie został żaden ślad.

Aktualnie najpopularniejsze są różowe odcienie włosów, nadające dziewczynom delikatnego i mangowego wyglądu. Trzeba jednak przyznać, że jest to bardzo odważna zmiana, która nie do każdego będzie pasować. Zmywalne farby do włosów pozwalają na wybranie właściwych odcieni i kolorów przed dokonaniem trwałej zmiany, co niejednej osobie zaoszczędzi wiele stresu i nerwów.

Jak wybierać zmywalne farby do włosów?

Kolorowe farby do włosów dostępne są w ogromnej ilości kolorów i odcieni, dzięki czemu można eksperymentować bez ograniczeń. Kolor schodzi z włosów już po kilku myciach, a w przypadku wielu farb wystarczy tylko raz umyć włosy. Chociaż kolorowe farby do włosów nie są szkodliwe i nie uszkadzają końcówek ani cebulek, to warto wybierać produkty znanych i popularnych firm.

Reklama

Pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek. Istotny jest również skład zmywalnych farb do włosów. Nie powinny zawierać silikonów, metali ciężkich, parabenów ani amoniaków. Zamiast tego często są wzbogacane w wyciągi roślinne oraz witaminy, które dodatkowo wzmocnią i odżywią włosy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama