Jak stworzyć listę gości weselnych?

Jak stworzyć listę gości weselnych?

Przygotowania do wyjątkowego dnia ślubu rozpoczynają się zazwyczaj kilka miesięcy wcześniej i są podzielone na etapy. Jednym z nich jest tworzenie listy gości weselnych.
Reklama
Na samym początku należy zarezerwować termin w kościele lub innym miejscu zawierania ślubu cywilnego, salę lub miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie weselne, fotografa czy zespół muzyczny. Zwlekać nie należy także z wyborem sukienki – zazwyczaj są one szyte na miarę, na co potrzeba czasu. Podobnie jest z tworzeniem listy gości weselnych. I choć zapewne z tyłu głowy tli się jej zarys od momentu decyzji o ślubie, to dopiero przelanie myśli na papier wykazuje, jak wiele wątpliwości pojawia się podczas podejmowania decyzji kogo należy zaprosić, a kogo nie. Bez znaczenia jest to, czy urządzamy huczne przyjęcie na kilkaset osób czy może w bardziej kameralnym, kilkudziesięcioosobowym gronie, chcemy świętować dzień zawarcia małżeństwa. Organizacja nawet małej kolacji może sprawić kłopot i warto stworzyć listę gości i wspólnie z przeszłym małżonkiem określić, kto będzie w waszym otoczeniu tego wyjątkowego dnia.
Reklama
I choć lista gości, a właściwie jej sporządzanie i ustalanie, bywa powodem wielu konfliktów z rodzicami, przyszłymi teściami lub nawet druga połówką, warto postarać się, by dojść do kompromisu i móc w spokoju kontynuować przygotowania. Od czego zacząć tworzenie listy? Sporządzanie listy gości warto rozpocząć od swoich najbliższych. Na pierwszym miejscu wpisz siebie i przyszłego małżonka! Często o tym się zapomina, a należy wiedzieć konkretnie, ile będzie osób podczas obiadu, ile przygotować winietek itd. Na kolejnych miejscach należy wpisać rodzeństwo, świadków, rodziców, dziadków, kuzynostwo, dalsza rodzinę, znajomych, przyjaciół i współpracowników. Oczywiście pierwszy szkic listy może nieco przerazić, ale warto do zadania podejść wieloetapowo.
Reklama
Początkowo należy wytypować wszystkich, którzy przychodzą nam na myśl, a następnie zrobić wstępną selekcję osób, bez których wyobrażamy sobie spędzenie tego dnia. Zaproszenie wszystkich koleżanek i kolegów z pracy czy studiów mija się z celem, z pewnością nie wszystkich darzymy jednakową sympatią, nie wszyscy są nam bliscy. Jeżeli nie spotykamy się z kimś poza godzinami pracy, nie odwiedzamy się lub sami nie byliśmy zaproszeni na czyjś ślub, można dokładnie przemyśleć, czy taką osobę chcemy gościć na swoim weselu. Dzieci na weselu Kolejna istotną kwestią jest zapraszanie dzieci. Istnieją wśród par młodych dwie szkoły i każdy powinien osobiście zdecydować, czy chce zaprosić wszystkich znajomych i członków rodziny z dziećmi czy woli, by dorośli mogli bawić się swobodnie, bez konieczności pilnowania małych dzieci na każdym kroku.
Reklama
Dobrym wyjściem jest także zatrudnienie na czas wesela animatora, który profesjonalnie zaopiekuje się gromadką dzieci i zajmie im czas. Osoby towarzyszące Częstym pytaniem i wątpliwością par młodych jest kwestia zapraszania znajomych lub osób młodych, lub samotnych z osobami towarzyszącymi. Nie jest to wymagane i chyba znając swoich gości każdy będzie mógł określić, czy samotna koleżanka będzie wolała sama przyjść na ślub i świetnie się bawić w znanym gronie, czy będzie chciała szukać na tę okazję towarzysza. Oczywiście osoby w stałych związkach należy zaprosić z osoba towarzyszącą. Pomocne narzędzia Ogrom spraw, które należy załatwić i o których należy pamiętać podczas przygotowań ślubnych może być przytłaczający. Na szczęście w zarządzaniu ślubnymi zadaniami, w tym także w tworzeniu i edytowaniu listy gości weselnych, może pomóc internetowy Organizer Ślubny, który jest dostępny na platformie Wedding.pl.
Reklama
Ta bezpłatna aplikacja jest doceniana ze względu na swoją wielofunkcyjność – możemy nawet przy jej pomocy wstępnie rozplanować układ stołów weselnych i rozmieszenie gości. Na pierwszym miejscu w waszej głowie podczas układania listy gości weselnych musi pojawiać się ostrzegawcza lampka, która przypominać powinna, że ważniejsze od tego, że wypada kogoś zaprosić lub „odwdzięczyć się” za czyjś ślub, jest to, czy w jej towarzystwie czujemy się dobrze, czy jest bliska naszemu sercu i czy chcemy dzielić z nią radość. To chyba najlepszy algorytm, który powinien prowadzić nas przez tworzenie listy gości weselnych. Foto: Unsplash.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama