Dlaczego warto jeść cytrusy?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Dlaczego warto jeść cytrusy?

Cytryny

Jedzenie cytrusów może mieć duży wpływ na nasze zdrowie. Poznaj właściwości cytryn, pomarańczy i grejpfrutów i wprowadź je na stałe do swojej diety.

Owoce te, mają duże pokłady witaminy C, która pomaga nam cieszyć się dobrym zdrowiem i walczyć z ewentualnym przeziębieniem. Ponadto zawierają także ważną dla naszego organizmu witaminę P, która pomaga w przyswojeniu witaminy C. Cytryna może także pochwalić się bogatą zawartością wapnia, potasu, magnezu, żelaza czy witaminy B1.

Pomarańcze

Są niesamowicie bogate w wiele drogocennych witamin:

  • z grupy A, które wspomagają wzrok,
  • witaminy z grupy B, które pozytywnie wpływają na nasz mózg i kondycję psychiczną,
  • witaminę C
  • witaminę P
  • witaminę E, która pomaga oczyścić nasz organizm ze zbędnych toksyn i doskonale działa na serce

Grejpfruty

Jeśli zdecydujesz się na ich regularne spożywanie, wzmocnisz swój układ odpornościowy. Sięgaj po nie także wtedy, gdy chcesz dostarczyć organizmowi witamin, takich jak witaminy z grupy B, A oraz C. Ze względu na swoje właściwości, przyspieszają przemianę materii, zawierają naturalne detoksykanty oraz naturalne spalacze tłuszczu. Zjadając nie z pewnością nie będziemy zmagać się z uczuciem głodu, ponieważ owoce grejpfruta są niesamowicie sycące. Dodatkowo, ekstrakt z grejpfruta dodawany jest bardzo często do kosmetyków. Posiada on silne właściwości odżywcze, nawilżające oraz oczyszczające, co pozwala na utrzymanie naszego ciała w doskonałej kondycji. Owoce te polecane są też osobom, mającym problemy cukrzycowe. Obniżają poziom cukru we krwi oraz mają niski indeks glikemiczny.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie