Gdzie wyjechać w styczniu? 3 tropikalne propozycje
Udostępnij Google News
Urlop

Gdzie wyjechać w styczniu? 3 tropikalne propozycje

Marzysz o słonecznych wakacjach w styczniu? Zobacz, w których miejscach świata możesz spodziewać się pięknej pogody i doskonałych warunków do wypoczynku także w tym miesiącu!

Wyjazdy w styczniu – coraz bardziej popularne!

Popularne, bo coraz mniej Polaków ma ochotę znosić kapryśną pogodę, jaka panuje w naszym kraju zimą. A są takie miejsca na świecie, gdzie w styczniu jest nawet więcej niż tylko ciepło. Jest idealnie, by plażować i uprawiać sporty wodne! W innych krajach panują natomiast warunki sprzyjające zwiedzaniu. A ponieważ styczeń rzadko zalicza się do szczytu turystycznego sezonu, to po pierwsze ceny wycieczek w tym terminie są niższe, a po drugie kurorty nie są wówczas tak licznie oblegane.

Gdzie wyjechać w styczniu?

Lista kierunków wbrew pozorom wcale nie jest taka krótka! Wśród styczniowych destynacji zdecydowanie przeważają te bardziej odległe od Polski, leżące poza Europą, jak np. Wyspy Kanaryjskie, Kuba, Dominikana, Tajlandia, Kostaryka, a nawet amerykańska Floryda i afrykańska Kenia. My przedstawiamy wam trzy propozycje. To miejsca, które prawdopodobnie znajdują się wśród waszych wymarzonych podróży, choć dotąd pewne niekoniecznie w zimowym terminie. Wszystkie znajdziecie w ofercie biura lidl-podroze.pl!

Wyjazd w styczniu do Egiptu

Najtańsze i najbliższe miejsce z gwarancją dobrej pogody zimą. Egipt to kraj dobry na wakacje przez cały rok. Wyjeżdżając w styczniu na pewno unikniecie tłumów, w tym rodzin z dziećmi. Zimą w Egipcie znajdziecie wiele czynnych hoteli idealnych dla singli i par. Styczeń polecamy też wszystkim turystom nastawionym na zwiedzanie. Egipt znany jest przecież z licznych zabytków, ale całodzienne ich oglądanie w szczycie sezonu może być bardzo trudne – w Luksorze w lipcu i sierpniu jest średnio 40-41°C, w Kairze 33-34°C. W styczniu ominiecie upały, a zwiedzanie będzie wam upływać w przyjemnych warunkach 20-23°C.

Wycieczka do Meksyku, czyli ucieczka przed zimą

Trudno o lepszą kryjówkę przed polską zimą. Meksyk to obietnica białego piasku plaż, cienia palm i cudownie chłodnej piña colady popijanej niespiesznie o dowolnej porze dnia. W styczniu w Meksyku jest średnio 29°C w dzień i 20° w nocy, a woda ma ok. 28°C To także okres niemalże wolny od opadów deszczu i całkowicie wolny od huraganów. Szykujcie się na pełne słońce przez 9 godzin w ciągu dnia! Jeśli więc natkniecie się na atrakcyjną cenowo ofertę wycieczki do Meksyku w styczniu, nie macie się czego obawiać. Na pewno nie będzie to pułapka w rodzaju taniego wyjazdu w sezonie kiepskiej pogody.

Wyjazd w styczniu do ciepłych krajów – Filipiny

Na Filipinach zawsze jest rajsko, egzotycznie i wakacyjnie, ale to w styczniu temperatury są tam dla nas najbardziej optymalne. 27-30°C to warunki znane także z naszej polskiej rzeczywistości, odczuwane jako gorąco, ale nie trudny do zniesienia upał. Woda w oceanie ma mniej więcej 25-28°C, więc kąpiel pozwala na przyjemne orzeźwienie. Osoby zafascynowane obcymi kulturami na pewno zainteresuje też barwny Festival of Seas, który odbywa się w Kalibo właśnie w styczniu. Gdzie zaś leży Kalibo? Na Boracay – jednej z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych filipińskich wysp.

Styczeń jest zdecydowanie lepszą porą na wakacje niż na realizację noworocznych postanowień. No bo jak tu podejmować wyzwania, kiedy zima za oknem wpędza w depresyjny nastrój? Zacznijcie rok od wypoczynku w bardziej sprzyjających okolicznościach natury, a na pewno nabierzecie większego dystansu do rzeczywistości.

zdjęcia: fotolia.pl

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie