Plaża nad polskim morzem z pięknym piaskiem i lożami plażowymi
Materiał partnera

Wakacje nad morzem z dzieckiem. Co robić wspólnie na plaży?

Dzieci na plaży czują się niczym ryby w wodzie, jednakże nawet w tak atrakcyjnej lokalizacji mogą czasami się nudzić. Pomyślmy o tym zawczasu i postarajmy się obmyślić przynajmniej kilka różnych zabaw albo dodatkowych aktywności dla najmłodszych.
Reklama

Już niedługo większość z nas pojedzie gdzieś na wakacje. Osoby nad wyraz aktywne ruszą w okolice gór, by zdobyć kolejne szczyty Tatr Wysokich albo zagranicznych Alp, podczas gdy ci bardziej leniwi lub przyzwyczajeni do mniej wymagających form wypoczynku wybiorą się nad polskie morze, gdzie możemy spokojnie wypoczywać wraz z dziećmi w każdym wieku.

Jak bawić się z dzieckiem na plaży?

Dla dzieci sporym polem do popisu jest po prostu już sam piasek. O ile tylko damy im do dyspozycji większą ilość zabawkowych foremek, kilka wiaderek, łopatki, grabki i podobne akcesoria, będziemy mieć przynajmniej godzinę wolnego, bo szkraby zaangażują się w stawianie piaskowych babek, tworzenie różnych figur przypominających zwierzaczki albo kopanie prawdziwych tuneli.

Reklama

Sami możemy im zresztą w tym pomóc, by nasze wakacje z dziećmi nad morzem pozwoliły nam zbliżyć się do własnych dzieci. Zachęćmy je do wspólnego wykopania jednego dużego dołu i dokopania się do wody albo też przygotujmy całą rodziną imponującej wielkości zamek z piasku. Bardzo fajnym zajęciem dla najmłodszych będzie również zabawa w poszukiwaczy skarbów.

Postaw na aktywność!

Stwórzmy dziecku listę kilku lub kilkunastu przedmiotów do znalezienia, na której umieścimy m.in. dużą muszelkę, czarny kamyczek lub patyk o określonej wielkości. Pamiętajmy tylko, by nawet podczas tak niepozornych zabaw zawsze mieć oko na swoje szkraby i bacznie je obserwować, aby zachować wszystkie kluczowe zasady bezpieczeństwa i nie dopuścić do tego, by dziecko znalazło się bez opieki i abyśmy sami nie widzieli, gdzie ono jest i co robi.

Do wakacji z maluchami zawsze wypadałoby się jakoś przygotować, by nie ryzykować tym, że dzieci na tych wakacjach będą się po prostu nudzić. Co robić na plaży? Przykładowe propozycje aktywności i zabaw mamy wypisane u góry, a możemy też oczywiście dołączyć do nich mnóstwo innych rzeczy, o ile tylko wysilimy się na pewną kreatywność.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama