Jak wybrać dobre prześcieradło?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak wybrać dobre prześcieradło?

Dobry sen jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Z badań naukowych wynika, że sen jest nie tylko niezbędny dla dobrego samopoczucia i wykonywania codziennych czynności, ale również dla zdrowia. Tym samym powinnaś zrobić wszystko, aby jak najlepiej się wysypiać.

Prześcieradło – dlaczego jest tak ważne?

O tym jak się wysypiasz decyduje łóżko oraz pościel, w tym również prześcieradło. W zależności od właściwości tkaniny z jakiej zostało wykonane prześcieradło oraz sposobu jego uszycia może Ci się spać lepiej lub gorzej.

Prześcieradło, które zwija się w nocy w wałek z pewnością nie poprawi komfortu spania. Podobnie zresztą będzie wtedy, gdy jest szorstkie i drapie albo zbyt mocno grzeje.

Dlatego zadbaj o to, aby prześcieradło, na którym śpisz było jak najlepsze.

Prześcieradło – jaką wybrać tkaninę?

Prześcieradło, podobnie jak inne elementy bielizny pościelowej, może być wykonane z różnych tkanin. Najczęściej można spotkać prześcieradła z gładkiej bawełny, ale są również prześcieradła satynowe lub frotte. Decydując się na zakup prześcieradła powinnaś wiedzieć jakie zalety i wady mają poszczególne tkaniny.

Tkaniny wykonane z bawełny są przewiewne, co jest ich zaletą. Z drugiej jednak strony bywają nico szorstkie, szczególnie jeśli jest to frotte.

Kolejną tkaniną, z której szyte są prześcieradła jest satyna. Jest to bardzo ładny, lśniący materiał, który wspaniale prezentuje się na łóżku w sypialni. Satyna ma jednak kilka wad. Przede wszystkim jest śliska i często zwija się podczas spania. Ponadto wiele osób narzeka na to, że jest ona chłodna w dotyku.

Proste czy na gumkę

Obecnie na rynku dostępne są prześcieradła uszyte prosto lub takie, na których obrzeżach wszyte są gumki. W domach znacznie częściej można znaleźć proste prześcieradła, aczkolwiek te z gumką są znacznie praktyczniejsze.

Proste prześcieradła podczas snu mogą się zwijać i przesuwać, natomiast prześcieradła z gumką obejmują materac dzięki czemu utrzymują się w jednym miejscu. Są one bardzo praktyczne, a jedyną ich wadą może być szorstkość tkaniny (zazwyczaj są frotowe).

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie