Taśmy do firan - co warto wiedzieć?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Taśmy do firan - co warto wiedzieć?

Okna to bardzo ważna część pomieszczenia. Umiejętne ich aranżowanie może powiększyć lub zmniejszyć optycznie pomieszczenie, nadać mu lekkości lub bardziej surowego wyglądu.

Jednym z elementów aranżacji okien są firany. Możesz je kupić gotowe, albo jeśli marzysz o nietypowej aranżacji okien możesz spróbować je sama uszyć.

Wystarczy materiał i taśma do firan, aby Twoje okno stało w się jedyną w swoim rodzaju ozdobą.

Taśmy do firan – co to takiego?

Dzięki taśmie do firan można w prosty sposób sprawić, że zwykła, prosta organza czy woal za jednym pociągnięciem ręki staną się wspaniałą ozdobą okna. Taśma do firan to wąski pas tkaniny, przez który przeciągnięte są cienkie sznureczki lub żyłki.

Po przyszyciu taśmy w górnej części tkaniny przeznaczonej na firany, wystarczy pociągnąć za sznurek, a firana zostanie elegancko i równo pofałdowana.

Taśmy do firan – rodzaje

W sklepach pasmanteryjnych można kupić różnorodne taśmy do firan. Różnią się one wyglądem, szerokością i sposobem marszczenia.

Wszycie taśmy nie jest specjalnie trudne, ale jej dobór dla wielu osób może okazać się problemem. Dlatego, jeśli masz wątpliwości co do tego, jaką taśmę wybrać, najlepiej zapytaj sprzedawcę.

Najczęściej spotykane są taśmy poliestrowe marszczone, monofilamentowe oraz monofilamentowe żyłkowe. Taśmy do firan występują w różnych szerokościach od 25 mm do 100 mm, dzięki czemu można dopasować je do każdego rodzaju tkaniny.

Taśmy do firan – rodzaje marszczenia

Taśmy w zależności od swojej budowy pozwalają na różne marszczenia. Kupując taśmę masz do wyboru taśmy o marszczeniach:

  • 1 do 1 (dowolne);
  • 1 do 1,5;
  • 1 do 2 (dwie fałdy);
  • 1 do 2 (trzy fałdy);
  • 1 do 2,5;
  • 1 do 3 (trzy fałdy).

W pasmanteriach masz do wyboru taśmy z marszczeniem w elipsy, rąby, trójkąty, wazony lub z marszczeniem flamandzkim.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie