Kredyt gotówkowy w 2018 - jak wybrać najlepsza ofertę?
Poniżej przedstawiamy prezentację kryteriów, nad którymi warto pochylić się przy wyborze dogodnego kredytu gotówkowego. Jak, spośród tysiąca reklam, ulotek i informacji o szybkich kredytach gotówkowych i pożyczkach, wybrać pożyczkę, która nie będzie ciążyła, jak przysłowiowa kula u nogi?
Reklama
Co rusz docierają do nas informacje o kredycie za 0 procent, bez prowizji oraz dodatkowych kosztów, „na dowód”. Reklamodawcy kuszą jak się da, na czym jednak owe nieoprocentowane kredyty i pożyczki tak naprawdę polegają?
Raty "0 procent" – czy na pewno?
Przypomnijmy, że pożyczka udzielana jest przez bank lub inną instytucję finansową indywidualnemu klientowi na dowolny cel konsumpcyjny. W każdym, zaciąganym zobowiązaniu liczy się przede wszystkim rzeczywista stopa procentowa, w skrócie RRSO, ta zaś nigdy nie jest równa zeru. To od niej właśnie zależy wysokość raty. Im niższe jest RRSO, tym niższe będą raty kredytu, co przekłada się rzecz jasna na atrakcyjność oferty. Najbardziej korzystne pożyczki to te, których RRSO nie przekracza 10%.
Już ta informacja powinna uczulić kredytobiorcę na nie do końca miarodajne informacje o oprocentowaniu równym zeru i skłonić go do szukania takich pożyczek, których rzeczywista stopa procentowa będzie odpowiednio niska i możliwa do spłacenia.
Porównywarki kredytowe – dlaczego warto z nich korzystać?
Dla klientów, których zniechęca myśl o konieczności przeprowadzania pochłaniających czas formalności, zapoznawania się z zawiłymi definicjami prawnymi i nie w pełni zrozumiałymi przepisami, dobrym sposobem będzie wsparcie doradcy finansowego, w dodatku za darmo. Polecamy wybór kredytu gotówkowego na: https://www.17bankow.com – pod tym adresem znajdują się pożyteczne informacje o dostępnych na rynku ofertach kredytów gotówkowych.
Internetowa porównywarka kredytowa w szybki sposób wyliczy ratę, prowizję oraz stopy procentowe. Uzyskane zestawienie będzie miało charakter poglądowy, jednak taki właśnie ogląd sytuacji może być dobrym drogowskazem przed decyzją o wizycie w danej placówce bankowej. Strona znacznie ułatwi wybór odpowiedniej oferty, dzięki dostępowi do wciąż aktualizowanych informacji o dostępnych pożyczkach gotówkowych. Wizyty w banku nie unikniemy, jednak możemy się do niej odpowiednio przygotować, zapoznawszy się z ofertą różnych banków. Mając pojęcie o konkurencyjnych ofertach, zawsze możemy próbować przystąpić do negocjowania warunków kredytu albo zmienić pożyczkodawcę.
O czym jeszcze warto wiedzieć, przystępując do kredytu gotówkowego?
Warto poświęcić trochę czasu na analizę warunków i własnej sytuacji finansowej.
Skorzystanie z doradcy również może okazać się bardzo pomocne. Konsultując się z reprezentantem kilku placówek bankowych możemy liczyć na informacje o różnych ofertach, spośród których łatwiej będzie dokonać wyboru tej najwłaściwszej i najbezpieczniejszej.
Pamiętajmy, aby w chwili decyzji dysponować aktualnymi informacjami o zasadach spłaty kredytu i ewentualnych kosztach, które należy ponieść w związku z pożyczką, a te mogą kryć się w umowie. Na zmianę zdania o pożyczce, powinniśmy mieć 14 dni – tyle bowiem wynosi okres umożliwiający odstąpienie od umowy licząc od dnia jej podpisania i to bez podawania przyczyny.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Koszty kredytu hipotecznego: opłaty okołokredytowe i inne koszty
Kiedy podejmujesz decyzję o zaciągnięciu kredytu w banku, musisz liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów kredytowych. Chodzi tu nie tylko o naliczane przez bank odsetki, ale też inne opłaty. Wspomniane koszty mogą być na tyle wysokie, że znacznie wpłyną na całkowity koszt kredytu, a co za tym idzie – na podjęcie decyzji o wyborze banku, który udzieli takiego finansowania.
Pożyczka na spłatę chwilówek - o co w tym chodzi?
Pożyczenie gotówki współcześnie jest tak samo proste jak zrobienie zakupów. Dzięki pozabankowym firmom możemy mieć pieniądze w ciągu 15 minut bez specjalnych formalności. To ma swoje zalety, ale i wady. Bardzo łatwo wpaść w długi i zaciągnąć kilka pożyczek, na spłatę których nie będzie nas stać. Co zrobić w takiej sytuacji?
Jak zabezpieczyć kartę przed kradzieżą?
Dziś niemal każdy posiada w swoim portfelu poza gotówką kartę płatniczą lub kredytową. Plastikowy pieniądz jest bardzo ceniony, szczególnie przez młodych ludzi, ponieważ ułatwia dokonywanie różnych płatności.
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl