2 sprawdzone sposoby, dzięki którym szybko doczyścisz białe buty
Udostępnij Google News
Dom i ogród

2 sprawdzone sposoby, dzięki którym szybko doczyścisz białe buty

Kwasek cytrynowy

Zapewne większość z nas ma w swojej garderobie przynajmniej jedną parę białych butów, najczęściej sportowych. Jest to absolutny klasyk! Białe obuwie prezentuje się fenomenalnie, ale tylko wtedy, gdy o nie dbamy. Przede wszystkim, musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu naszych butów. Jak to zrobić szybko i skutecznie?

Genialnym sposobem jest wykorzystanie kwasku cytrynowego lub świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Żeby przygotować preparat czyszczący obuwie, należy do szklanki wody wycisnąć połówkę cytryny lub wsypać łyżkę kwasku cytrynowego i dokładnie wymieszać. Mieszankę nakładamy na buty za pomocą delikatnej szczotki, na przykład do rąk lub zębów. Później przecieramy materiał lekko wilgotną szmatką i gotowe!

Soda oczyszczona

Nie możemy zapomnieć o niezastąpionej w wywabianiu plam sodzie oczyszczonej. Należy przygotować mieszankę do której wsypiemy 3 łyżeczki sody i 3 łyżki stołowe wody. Przygotowany preparat nakładamy i wcieramy w zabrudzone obuwie. Następnie musimy pozbyć się sody z obuwia, więc używamy mokrej ściereczki. Po takim zabiegu zostawiamy buty do wyschnięcia.

Pamiętaj o tym, żeby przed każdym czyszczeniem butów wyjąć sznurowadła i uprać je oddzielnie.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie