Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Wady i zalety laktatorów ręcznych. Co musisz wiedzieć, zanim go kupisz?
Laktatory to gadżety, które trafiają na listę wyprawkową wielu kobiet ciężarnych. Chociaż sporą popularnością cieszą się modele elektryczne, wersje manualne są dobre na początek. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiego sprzętu, poznaj wady i zalety. Dzięki temu sprawdzisz, czy model ręczny jest odpowiedni dla Ciebie.
Na rynku dostępnych jest wiele laktatorów ręcznych, które działają na podobne zasadzie. Mają sporo zalet, ale nie są też pozbawione pewnych niedogodności. Dlatego warto przeanalizować wszystkie „za i przeciw”, aby podjąć decyzję dostosowaną do potrzeb oraz oczekiwań. Wady laktatorów ręcznych Największą wadą modeli ręcznych jest konieczność samodzielnego odciągania pokarmu. W przypadku, gdy czynność ta odbywa się sporadycznie, wówczas nie stanowi to większego problemu. Kłopot pojawia się wówczas, gdy kobieta odciąga pokarm nawet kilka razy dziennie, a każda sesja trwa kilkanaście minut. W takiej sytuacji trzeba liczyć się przede wszystkim z wydłużeniem czasu odciągania mleka, a jednocześnie większym dyskomfortem spowodowanym bólem ręki. Zalety laktatorów ręcznych Manualna obsługa to jedna z najważniejszych zalet laktatorów. Tego rodzaju sprzęt ma znacznie więcej zalet, dzięki którym zakup modelu ręcznego warto rozważyć.
- Przystępna cena
- Kompaktowe rozmiary
- Łatwa obsługa
- Bezbolesne odciąganie
- Cicha praca
- Bezprzewodowość
- sposób odciągania pokarmu – w sprzedaży dostępne są m.in. laktatory tłokowe, z pompką, z rączką (np. laktator ręczny Protect); najwygodniejsze są modele z rączką (szczególnie te, które pozwalają na obsługę jedną ręką)
- fazowość – znacznie lepszym rozwiązaniem są laktatory dwufazowe, które odzwierciedlają rytm ssania piersi dziecka, dzięki czemu pobieranie pokarmu jest efektywniejsze
- możliwość dokupienia akcesoriów i części zamiennych – to ważne, aby móc szybko i bez problemu dokupić elementy zamienne ulegające zużyciu
- możliwość regulacji siły ssania – dzięki temu proces odciągania mleka będzie nie tylko efektywniejszy, ale i bardziej delikatny oraz komfortowy.
- czy istnieją ograniczenia budżetowe?
- czy zamierzasz szybko wrócić do pracy
- czy planujesz odciągać pokarm kilka razy dziennie?
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Jak przechowywać pokarm? Najważniejsze zasady
Karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia niemowląt, dostarczając im wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jednak aby zapewnić odpowiednie warunki przechowywania mleka matki, należy przestrzegać kilku ważnych zasad.
Odciąganie pokarmu laktatorem - jak to zrobić prawidłowo?
Odciąganie pokarmu laktatorem jest często nieodłącznym elementem karmienia piersią dla wielu mam. Niezależnie od przyczyny, która skłoniła Cię do skorzystania z laktatora, ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z tego sprzętu. W tym artykule podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiedni laktator oraz jak odciągać pokarm, aby zapewnić swojemu dziecku najlepszą możliwą opiekę.
Laktator elektryczny czy ręczny? Podpowiadamy!
Wybór odpowiedniego laktatora może być trudnym zadaniem, zwłaszcza dla przyszłych mam. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów laktatorów, takich jak laktatory elektryczne i ręczne. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przedstawiamy porównanie tych dwóch rodzajów laktatorów oraz omawiamy, jakie akcesoria mogą Ci się przydać podczas karmienia piersią.