Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Oparzenia słoneczne - co zrobić, żeby mniej bolało?
Przejdź do galerii zdjęć
Wakacyjna pogoda zachęca do długiego przebywania na świeżym powietrzu, jednak nieumiejętne korzystanie z kąpieli słonecznych może prowadzić do poparzeń.
Oparzenia słoneczne - jak sobie z nimi radzić? Najlepiej po prostu do nich nie dopuszczać. Słońce "łapie" szczególnie nad wodą. Także, jeśli wybieracie się nad jezioro lub nad morze, powinniście się odpowiednio do takiej wycieczki przygotować. Na pewno przyda się krem z filtrem. Im wyższym, tym lepiej. Zwłaszcza jeśli macie raczej jasną karnację. Parawan na plażę to również podstawa i nie można także zapominać o plażowym namiocie, w którym może się skryć przed ostrymi promieniami słońca. Ale co zrobić, jeśli mimo tych wszystkich zabezpieczeń spieczemy się na słońcu zbyt mocno? Co na oparzenia słoneczne?
Zobacz galerię zdjęć: oparzenia
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Oparzenia słoneczne - jak skutecznie zapobiegać i leczyć
Sezon letni to czas, kiedy większość z nas spędza więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety, często zapominamy o ochronie przed słońcem i narażamy się na oparzenia słoneczne. Oparzenia słoneczne to obrażenia skóry spowodowane nadmiernym naświetleniem promieni słonecznych. W tym artykule dowiesz się, jak zapobiegać oparzeniom słonecznym, jak je leczyć i jak dbać o skórę po oparzeniu.
Oto objawy oparzenia słonecznego. To groźne i szkodliwe dla skóry
Objawy poparzeń słonecznych są charakterystyczne i trudne do pominięcia. Co konkretnie można więc do nich zaliczyć, by wiedzieć, na jakie symptomy ciała od razu reagować?
Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Znasz je?
Poparzenie słoneczne może przytrafić się każdemu, nawet tym, którzy ogólnie rzecz biorąc dbają o swoją skórę i raczej pilnują zabezpieczana jej przed nadmiernym promieniowaniem. Czasami wystarczy trochę dłużej posiedzieć na słońcu i zapomnieć o ponownej aplikacji filtra po wyjściu z wody, by tuż po powrocie do domu z plaży zacząć odczuwać pieczenie skóry, a po dojściu do domu zobaczyć uwidaczniające się na tej skórze bąble, wywołujące świąd i ból.