Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Jak być lepszą mamą i najlepszą przyjaciółką swojej córki?
Wychowywanie dzieci i rodzicielstwo samo w sobie to wyzwania, które sami stawiamy przed sobą. Pełne wyzwań, trosk, mniejszych i większych problemów ale niezależnie od wszystkiego zawsze na końcu przynoszące dużą satysfakcję. Będąc mamą szczególnie ważne jest aby wspierać swoją córkę: pokazać jej należyty model, który będzie mogła wykorzystać w późniejszym życiu. Znalezienie wspólnego języka z córką po burzliwym okresie dojrzewania niejednokrotnie nie jest proste: dzielą nas przeszłe animozje, oskarżenia, spór o sposób wychowania.
Kobiety, aby się otworzyć szczególnie potrzebują ciągłego zapewnienia o faktycznym zainteresowaniu ich życiem, a takie zainteresowanie okazać może jedynie przyjaciel. Aby więc pomóc dorosłej córce, warto zostać jej najlepszą przyjaciółką. Ale jak tego dokonać?
Idealna mama znajduje czas dla swojej córki
Ponieważ Twoja córka nie jest już dzieckiem i najprawdopodobniej wiedzie niezależne życie pełne nowych wrażeń i zadań to Ty musisz znaleźć dla niej odpowiednią ilość czasu, w którym możecie się spotkać i na spokojnie porozmawiać. Ona może tego czasu dla Ciebie nie mieć z prostej przyczyny: jest młodą i energiczną osobą, która ma na głowie jednocześnie swoje sprawy rodzinne, karierę i edukację. Przypomnij sobie siebie w tych czasach: także chciałaś dużo dokonać i wszystko wygrać. Nie obrażaj się na nią i nie strofuj jeśli ciągle będzie Ci odmawiać. Sugeruj jej, że to dobry pomysł aby razem iść na zakupy, pomóc jej w domu, zaopiekować się jej dziećmi, wyskoczyć razem na obiad w czasie jej przerw w zajęciach. Z biegiem czasu zauważy, że kontakt z matką wiele jej daje.Matka powinna utrzymywać stały kontakt
Staraj się utrzymywać z córką stały kontakt. Niech zauważy, że jesteś jedyną osobą, która zawsze i wszędzie będzie o nią dbała. Dzwoń do niej często, ale nie narzucaj się. Spróbuj pomóc jej w rzeczach, z którymi sobie nie radzi a zobaczysz, że zacznie Ci bardziej ufać. Stań się powiernikiem jej trosk, bądź dobrym słuchaczem – efekt przyjdzie sam.Nie traktuj córki jak dziecko
Skończył się już czas jej dzieciństwa i czasu nastoletniego, gdzie Twoje słowo miało największy wpływ na jej działanie. Teraz staraj się jedynie doradzać, ale nie w sposób negatywny. Nawet jeśli starasz się coś jej wyperswadować używaj słów z pozytywną konotacją, w ten sposób ona nie poczuje się znowu jakby miała 15 lat i coś „przeskrobała”. Przejdź na wyższy poziom rozmowy, okazuj zrozumienie w tym co robi i mówi. W końcu sama zacznie przychodzić do Ciebie z każdym możliwym problemem. Będziesz jej jedynym i największym wsparciem – tak jak każda matka jest dla swojego dziecka dopóki ich drogi się nie rozejdą…Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Co kupić mamie na urodziny?
Wybór prezentu dla mamy na urodziny lub imieniny może być trudnym zadaniem. Chcemy, aby nasz prezent był wyjątkowy, praktyczny i jednocześnie wyrażał naszą miłość i wdzięczność. Warto zastanowić się nad zainteresowaniami i potrzebami naszej mamy, aby wybrać prezent, który sprawi jej radość i będzie użyteczny w jej codziennym życiu.
Sposób na teściową? Poznaj zasady budowania dobrej relacji
Czy zdarzyło Ci się kiedyś mieć trudności w relacjach z teściową? Nie jesteś sama! Wielu ludzi ma problemy z budowaniem dobrych relacji z teściowymi, co może wpływać na harmonię w małżeństwie. Ale nie martw się, istnieje wiele sposobów, które możesz wypróbować, aby naprawić te relacje i cieszyć się dobrą atmosferą w rodzinie. W tym artykule podpowiemy Ci kilka skutecznych sposobów na to, jak poprawić relacje z teściową.
Poznaj wyjątkowe korzyści z rytuału skin to skin
O tym, jak ważne jest przytulanie dziecka w postaci skóra do skóry, wiedzą doskonale nie tylko rodzice, ale i medycy. Zarówno mamy, jak i tatusiowie zachęcani są do tzw. kangurowania, czyli po prostu przytulania maleństwa do skóry rodzica. Chodzi tu nie tylko o poczucie bezpieczeństwa, ale i tworzenie silnej, rodzinne więzi już od pierwszych chwil życia poza brzuchem mamy.